Rõõmu raamatureeded septembris

Algus / Teated / Rõõmu raamatureeded septembris
Rõõmu raamatureeded septembris

Aasta tagasi sai valmis lasteaia RÕÕMU raamatukogu ja nägi ilmavalgust koolieelikutele mõeldud sari – RAAMATU REEDE. Terve aasta jooksul loetud lugemiselamustest saab ülevaate allpool olevatel linkidel klõpsates:

ERITI TORE UUDIS ON SEE, et ka sel aastal jätkuvad RAAMATU REEDED, mis sobivad hästi meie selle aastase teema-aasta märksõnadega – KEEL JA KULTUUR.

 

 

 

Kui eelmisel õppeaastal olid ette lugejateks Rõõmutarekese Lasteaia töötajad, siis KEELE JA KULTUURI teema-aasta RAAMATU REEDE lugemistesse oleme kaasanud lasteaia kogukonna (vanavanemad, vanemad, vilistlased, õed ja vennad) ja lastekirjanikud. Uudiskirjandusega varustab meid Lõvisüdamete rühma imetore lapsevanem Katrin, kes toob meile Eesti Lastekirjanduse Keskuse uudiskirjanduse parima valiku.

Septembri esimene RAAMATU REEDE toimus 8.septembri lõunatunnil. Raamatukogusse kogunenud koolieelikutele luges Naerupallide rühma Johann Mathiase vanaisa Toomas selle õppeaasta raamatureede avaraamatut “Suur tormivaal” B. Davies’ sulest (sõprus, vanavanemate lood ja põlvest põlve edasi antavad esemed).  Ja see oli tõesti eriline elamus – nii vanaisalikult toetav, rahulik, kindlameelne, turvaline ja mõtlemapanev kuulamine ja hulk tänulikke kuulajaid! Aitäh!

15.septembril tulid lastele lugema Naerupallide rühma Loora vanaisa Ain ja vanaema Malle. Ette lugemiseks valiti Raahat Kaduji raamat “Ma ei ole hirmus” (sõprus, erinevused). Aitäh armasa kohtumise eest!

22.septembril ootas koolieelikuid Naerupallide rühma Hans Villemi vanaema Ene, et lugeda lastele Tiiu Kitsiku raamatut “Kes seal on?” , mille teemaks on suured tunded. Suur tänu!

29.septembril tuli lastega kohtuma Andrus Kivirähk kaasas raamat “Tont ja Facebook”. Esmalt luges armastatud kirjanik Naerupallide rühma noorematele lastele unejuttu ning seejärel koolieelikutele Rõõmu raamatukogus. Südamlik ja rõõmus kohtumine lõppes kirjanikuhärralt autogrmmide küsimise ja kingituste üle andmisega!

Rõõm raamatutest ja toredatest kohtumistest!

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.