Rõõmutarekese raamatukogu – koht, kuhu on kogu lasteaiapere väga oodatud!

Algus / Teated / Rõõmutarekese raamatukogu – koht, kuhu on kogu lasteaiapere väga oodatud!
Rõõmutarekese raamatukogu – koht, kuhu on kogu lasteaiapere väga oodatud!

2022 aasta on raamatukogude aasta.

Meil on olnud head õnne ja vahvaid kokkusattumusi, mille tulemusel on meie lasteaias päris oma raamatukogu. Raamatukogu asub lasteaia peamaja keldrikorrusel ja on avatud iga päev kogu lasteaiaperele.

Raamatukogu raamatud on raamatukogusse tulnud meie rühmadest, kus süvenes arusaam, et aastaid seisnud raamat võiks avastusrõõmu pakkuda mõne teise rühma lapsele, täiskasvanule või vanemale. Raamatukogu suur hindamatu väärtus seisneb ühisressursis – suures hulgas raamatutes, mida omavahel jagada, loob võimalusi koostööks ja toetab sellise tegevuskultuuri kujunemist, kus raamatukogus käimine on lapse jaoks oodatud, tavaline, eriline ja väga väärtuslik. Loomulikult soovime me raamatukogu kaudu tõsta laste lugemishuvi, näidata lastekirjanduse maailma muinasjutulist rikkust ja võimestada lastekirjanduse kaudu õnneliku lapsepõlve ning kujundada lastes teadmist kokkulepetest, ühisomandist ja jagatud vastutusest.

Raamatukogusse on oodatud kogu Rõõmutarekese pere. Ka lapsevanemad oma lastega on oodatud raamatuid laenutama. Lisaks paneme ühe eraldi riiuli ka lapsevanemate jaoks, kuhu lisame iga nädal artikleid, milles sisuks on lapse areng ja selle toetamine.

Raamatukogu kokkulepped:

  • Raamatukogu kodukord ja laenutamise tingimused on raamatukogus seinal, uurige ja lugege need läbi koos lastega.
  • Lapsed saavad kohapeal raamatuid vaadata, uurida ja lugeda. Raamatukogus on ka mitmeid mänge, mida saab mängunurgas mängida.
  • Meelepäraseid raamatuid ja mänge saavad lapsed laenutada rühma. Selleks tuleb teha sissekanne rühmaraamatusse.
  • Lapsed koos vanematega saavad ka koju raamatuid laenutada. Selleks tuleb teha sissekanne rühmaraamatusse (kuupäev, raamatu pealkiri, laenutaja nimi).
  • Endale sobival ajal tooge laenutatud teavikud tagasi ja asetage need tagastusriiulile. NB! Raamatut tagastades tehke kindlasti märge, et olete raamatu või mängu tagastanud.
  • Raamatukogu on avatud esmaspäevast reedeni kella 17.30

Rõõm koos kasvamisest!

Rõõm lugemisest!

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.