Traditsioonid

Algus / Meist / Traditsioonid / Traditsioonid

Lasteaia traditsioonid

Lasteaial on mitmeid pikaajalisi traditsioone ja üritusi. Kuna Rõõmutarekeses on ainult liitrühmad, võtavad üritustest osa kogu laste­aia lapsed. Igakuine kindel traditsioon on riigilipu heiskamine alanud kuul sündinud sünnipäevalaste auks. Kogu lasteaiapere koguneb lipuplatsile ning alanud kuu sünnipäevalapsed heiskavad ühiselt lipu.

Ajalugu, loodus ja tervis

Paljud tavad on seotud tervise edendamisega, üks esimesi oli ümbermajajooks. Igal aastaajal käime jalgsimatkadel. Matka juurde kuuluvad liikumismängud, loodusvaatlused, käelised tegevused ning piknik. Õppeaastat alustatakse õppekäikudega loomaaeda ja Rocca al Mare Vabaõhumuuseumi, mis ühendatakse sügiseste loodusvaatlustega. Talvisel matkal otsitakse metsast üles jõuluvana ja kutsutakse ta lasteaia jõulupeole. Teed jõuluvana juurde aitavad leida õueküünaldega ääristatud teerajad ja põlev lõke. Lastel on taskulambid ja ohutusvestid. Jaanuaris külastame botaanikaaeda. Vastlasõitu sõidame Tallinna lähistel.

23. veebruaril käivad lapsed Metsakalmistul president Konstantin Pätsi ja Lennart Me­ri haual, kus õpetajad räägivad lühidalt ja laste­päraselt suurte meeste elulugudest. Kõik laulavad üheskoos Eesti hümni. Kevadised matkad toimuvad Keila-Joale, Tabasalu matkarajale, Harku metsa ja botaanikaaia avamaale. Suurematele on jalgrattamatkad. Eelnevalt on maha märgitud kaks matkarada: üks jalgratturitele ja teine jalgsimatkajatele. Kõige rohkem ootavad lapsed kevadist väljasõitu mere äärde: asutakse laagrisse, grillitakse lõkkel viinereid, süüakse kaasa võetud toitu ja toimub kaks matka.

Meie aed on liigirikas ja suure renoveeritud basseiniga. Ilmade soojenedes lastakse basseini võimalusel vesi ja antakse lastele võimalus veemõnusid nautida. Aias on ka loodusrada. Õpetajad püüavad võimalikult palju olla lastega õues. Aastatepikkune tava on süüa ilusate ilmadega õhtuoodet aias piknikulinal. Uuem traditsioon on kevadine aiapidu. Suur abi korraldamisel on olnud õpetajate osalemisest „Aiatuuliku” koolitustel ja „Aiajuttude” koostamisel.

Sport ja kultuur

Rõõmutareke võtab osa spordiühingu Kalev võimlemispeost. Edukalt oleme osalenud lasteaedade spordivõistlustel, ja Audentese spordipäeval. Rõõmutarekese lapsed on usinad teatrikülastajad. Teatrit külastab terve lasteaed, olenemata vanusest. Siin tuleb garderoobis ise hakkama saada, olla tagasihoidlik oma soovidega teatripuhvetis ega tohi vaheajal mööda teatrifuajeed ringi tormata. Kollektiiviga teatris käies tekib lapsel vastutus oma käitumise eest.

Juba aastaid osaleme festivalil „Kanutiaia kann”. Lapsed on osalenud kõikidel emakeelepäeva luulekonkurssidel „Emakeelel kaunis kõla”.  Suuremad lasteaialapsed osalevad Estonia teatri ja kunstimuuseumi kunstiprojektides.