Oktoobrikuised raamatureeded Rõõmu raamatukogus

Algus / Teated / Oktoobrikuised raamatureeded Rõõmu raamatukogus
Oktoobrikuised raamatureeded Rõõmu raamatukogus

Igal reedel, sel ajal kui nooremad lapsed puhkavad, on Rõõmutarekese koolieelikud oodatud lasteaia raamatukokku, kus üks lasteaia töötajatest lastele ette loeb viimaste aastate uudiskirjandust.

07.oktoobril luges lastele Kristi Kangilaski raamatut “Hea tunne” Naerupallide rühma õpetaja Annika. Raamat rääkis mõtete ja emotsioonide juhtimisest. Ette lugemisele järgnes arutelu: halvad mõtted tekitavad paha tunde. Millised võiks aga olla rahulikud mõtted? Kas need on igavad mõtted? Kui aga valida mõtlemiseks hääd mõtted, läheb ka tuju heaks.

14.oktoobril luges lastele Lõvisüdame rühma õpetaja Meeli L. Sein’ raamatut “Saskia otsib värve”. Lapsed said teada, kui oluline ja vajalik on kuulamisoskus.

21. oktoobri lõunatund oli Krattide rühma õpetaja abi Kristeli päralt. Valituks osutus Inna Maslyakä raamat “Aitäh!”. Lugu pani lapsi mõtlema tänutunde, tänulikkuse üle. Tänutunnet saab kogeda lihtsates asjades nagu uus päev, palja jalu murul käimine, lompides hüppamine, öises taevas tähti kokku loendades jms. Tänutunne sünnib meie südames ning seda saab väljendada nii sõnades kui tegudes. Raamatu ettelugemisele järgnes arutelu lastega, kelle või mille üle meie tänulikud oleme.

 

Oktoobrikuu viimasel reedel luges lastele Sipsiku rühma õpetaja Reet D. Gliori raamatut “Mis ka ei juhtuks” Ette lugemisele järgnenud vestluses arutleti kuuldu üle – rebasepoiss arvas, et tema ema ei armasta teda, kuna emal jäi temaga tegelemiseks vähe aega. Emal oli palju toimetusi küll ta koristas, rääkis telefoniga, tegi süüa jne, jne. Aga kuidas siis saada aru, et ema armastus sinu vastu ei ole kahanenud. Näiteks siis kui ema teeb sulle kalli või pai, vaatab sinuga raamatut, loeb sulle unejuttu, käib sinuga jalutamas vms. Ema, isa, vanavanematega kodus olemine on ka armastus. Lapsed said kinnitust, et isegi siis kui vanematel on tegemist palju, siis armastus kestab ikka edasi. Vanemate armastus laste vastu on alati olemas. Arutleti ka teiste tunnete üle nagu kurbus, rõõm, viha, … Kurbust tunned siis, kui oled emast-isast lahus 😟 Rõõmu siis kui naerad, hüppad, tantsid. Rõõmu saad teistega jagada – kui sina oled rõõmus, siis muutuvad ka teised sinu ümber rõõmsaks 😃 Viha tunne hõõgub sinu sees kui metsik leek 😠 Kuidas saad end maha rahustada kui sul on viha tunne? Saad rahulikult sisse-välja hingata, olla rahulikult, raamatuid vaadata, sõpradega mängida, puhata, vett juua.

Lastele on reedesed kohtumised raamatukogus väga meeldinud ning neid oodatakse piki silmi.

Aitäh Lõvisüdamate rühma lapsevanemale Katrinile (Eesti Lastekirjanduse Keskus), kes meid iganädalaselt uute raamatutega varustab!

     

 

     

 

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.