Maikuised raamatureeded Rõõmu raamatukogus

Algus / Teated / Maikuised raamatureeded Rõõmu raamatukogus
Maikuised raamatureeded Rõõmu raamatukogus

Meie lasteaiamajas on imearmas ja hubane koht – Rõõmu raamatukogu, kuhu on oodatud nii lapsed, töötajad kui ka vanemad, et koos mõnusalt aega veeta, kas siis teine-teise või raamatute seltsis.

Meie kõigi rõõmuks on sügisel avatud raamatukogu rõõmupere poolt soojalt vastu võetud. Lapsed käivad raamatukogus nii rühmaõpetajate kui ka vanematega. Meelepäraseid raamatuid loetakse nii kohapeal kui ka laenutatakse koju. Viimase puhul tehakse vastavasisuline sissekanne rühma laenutusvihikusse.

 

Alates oktoobrist kuni juunini toimusid raamatukogus iganädalased kohtumised, mil üks meie lasteaia töötajatest luges Eesti Lastekirjanduskeskuse uudiskirjandust lastele, kes lõunaund ei maga. Ühtekokku 30 kokkusaamist ning 27 meie maja imelist töötajat lastele ette lugemas. Viimased raamatureede ettelugejad olid:

04.mai lõunatunnil luges logopeed Viivika lastele raamatust “Üle õue õunapuu“ muinasjutu “Loomade talvekorter”. Kogumiku peamiseks teemaks olid loomad ja loodus. Et vanasti oskasid loomad veel rääkida, joonistusid nende iseloomuomadused toredasti välja. Nagu inimeste maailmas, saadab ka loomariigis edu neid, kes on targad, sõbralikud ja kavalad, samal ajal kui ahned ja sõjakad jäävad lõpuks kõigest ilma. Nii ka ette loetud loos. Lisaks arutati sõnade või väljendite tüssama, muidu leiva sööja, jms üle ning ka lastel endil oli võimalus väike lõik eakaaslastele ette lugeda.

11.mail ootas Rõõmu raamatukogus koolieelikuid majandusjuhataja Malle, kes luges lastele Prantsuse värsivormis L. Tungla poolt tõlgitud raamatut “Peeter ja kuu” . See oli armas ja südamIik lugu ühe poisi suurest armastusest oma ema vastu. Väike Peeter tahtis teha emale parima kingi ja kinkida talle taevast kuu! Kahjuks on kuu liiga kõrgel ja Peeter peab küsima kõigi vastutulijate abi. Igale abistajale lubab ta samuti killukese kuud, aga kas seda ikka jagub kõigile? Etteloetud lugu võimaldas lastega arutleda sõnade helge, sugulased, upitama, pabin, sõtsed, velled, lelled tähenduse üle. Samuti sai kinnitust tõsiasi, et antud lubadusi tuleb pidada ning lahkus on voorus. Veel tõdesime, et koostöös peitub jõud – koos tegutsedes ja üksteist aidates on kõik võimalik ning meie tegemisi saadab edu!

19.mail, oli järg jõudnud Sipsikute rühma õpetaja abi Signe kätte. Järgmisel nädalal aset leidva rühmade vahelise jalgpalliturniiri valguses sai ette loetavaks raamatuks valitud Francoise de Guibert’ entsüklopeedia „Jalgpall“. Lapsed said põgusa ülevaade selle populaarse mängu olemusest, mängijate varustusest ja tähtsamatest võistlustest. Põhilisi mänguvõtteid ja -reegleid tutvustavad David Beckham, Diego Maradona, Ronaldinho, Zinedine Zidane jt maailmakuulsad jalgpallurid. Lisaks said lapsed teada, et jalgpallimäng tänapäevsel kujul on pärit Inglismaalt.

23.mai lõunatunnil olid koolieelikud, viimast korda sel õppeaastal, oodatud raamatureede raames Rõõmu raamatukokku, kus lapsi ootas meie imeline kokatädi Irma. Viimaseks raamatuks valisime Trace Moroney sarjast “Minu tunded” raamatu “Rõõm”. Valitud teos oli igati paslik, sest on ju rõõmu kodu Rõõmutarekeses – meie maja väikestes ja suurtes, meie igapäevatoimingutes ja tegemistes, kõikides ettevõtmistes ja koostegemistes nii toas kui õues, … – RÕÕM KOOS KASVAMISEST!
• Kui oleme rõõmsad, tahaksime õnnelikena justkui ringi “hüpata”.
• Kui oleme rõõmsad, tõmbub nägu iseenesest naerule ja kogu maailm tundub kaunis.
• Mõnikord naerame, naerame, naerame nii kaua kuni kõht hakkab valutama – naermine tekitab niiiii hea tunde.
• Kui oleme rõõmsad, siis oleme teiste vastu hoopis lahkemad ja hoolivamad.
• Rõõmsas tujus olles mõtleme alati, et näeme kenad välja ning oleme igati toredad ja tublid – RÕÕM ON TÕELISELT IMELINE TUNNE!
• Igal õhtul voodisse heites meenuta päeva parimat hetke ning nimeta kolm asja, mille eest oled tänulik …. millise tunde see sinus tekitab?

Laste sõnul teeb meele rõõmsaks see:
• kui keegi teeb mulle head tegu või kui mängin sõpradega;
• kui ema lubab mul külalisi kutsuda või kui käin isaga basseinis;
• kui ma saaksin oma sõpradega teha sõbrapeo enda sünnipäeval ja saaksid nendega kogu aeg olla;
• kui ma saan sõpradega onni teha.

Rõõmsast tujust annab aga märku see:
• kui sa naerad, naeratad;
• kui sa oled sõpradega;
• kui mul on rõõmus nägu.

Enda juures rõõmustab lapsi:
• see et ma käin ise koolis ja ma saan seal väga palju õppida;
• et ma üldse olemas olen;
• et ma saan iga päev uusi teadmisi.

Teistel saab meele rõõmsaks teha:
• kui teen kellelegi head;
• see kui ma kingin kellelegi midagi;
• kutsun mängu teisi.

RÕÕM ON TÕELISELT IMELINE TUNNE!

Lisaks raamatureede kohtumistele toimusid raamatukogus õppeaasta jooksul ka töörühmade arutelud, koosolekud, ümarlauad, viidi läbi arenguvestlusi ning huviringe jpm.

Jääme rõõmuga ootama uut õppeaastat, toredaid ettevõtmisi raamatukogus ning põnevaid lasteraamatuid, mida üheskoos avastada!

RÕÕM KOOS KASVAMISEST!

 

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.