Jaanuarikuised raamatureeded Rõõmu raamatukogus

Algus / Teated / Jaanuarikuised raamatureeded Rõõmu raamatukogus
Jaanuarikuised raamatureeded Rõõmu raamatukogus

Ka uuel aastal jätkuvad raamatureeded Rõõmu raamatukogus koolieelikutele. Jaanuarikuu esimesel reedel luges Sipsikute rühma õpetaja Maris lastele Benji Daviesi raamatut “Lumehelbeke”. Ühel talveööl kõnnivad õues pisike tüdruk ja tema vanaisa. Kõrgel-kõrgel taevas valmistub väike lumehelbeke maa poole langema. Mõlema peategelase südames on suur soov. Üks neist igatseb lund ja langevat tähte, teine kohta, kuhu maanduda ja kodu luua. Peagi avastavad nad elu tõsiasja: kui kõvasti tuul meid ka ei pillutaks, on meil kõigil võimalik leida pehme paik maandumiseks. Kuuldud lugu võimaldas mõtiskleda ja arutleda selle üle, et meil kõigil on oma tee ja oma koht siin maa peal. Mõni leiab selle kiiremini, teise teekond on käänulisem. Iga üks meist aga on ainulaadne ning leides oma koha saame me särada.

13.jaanuaril ootas koolieelikuid Krattide rühma õpetaja Tiiu, kes luges lastele L. Sein raamatut “Kuidas Saara suureks kasvas?” ette luges. Saaral on sünnipäev, ta saab nelja-aastaseks. Tema kõige suuremaks sooviks on kasvada suureks, et lennata õhupalliga pilvepiiril 🎈⛅ , reisida lõvide kuningriiki 🦁🏰 , teha trikke ja mustkunsti, küpsetada maailma magusamat kooki 🍰 ning otsida aardeid, mis on peidetud sügavale maa alla. Oma soovi täitmiseks proovib ta erinevaid asju, kuid mitte keegi ei näe, et Saara oleks suuremaks kasvanud. Ainus, kes seda lõpuks märkab ja last julgustab, on vanaisa, kellega koos avastab tüdruk oma päris esimese aarde. Kuuldud jutt võimaldas lastega arutleda, kas selleks, et oma unistusi täide viia, on vaja suureks kasvada? Või piisab sellest kui keegi meisse usub ja meid toetab?

27.jaanuaril oli kord muusikaõpetaja Krista käes, kes oli ette luigemiseks valinud Gemma Merino raamatu “Lammas, kes haudus muna”. Loo vahendusel said lapsed teada, et sõprus on välimusest tähtsam ning häid sõpru võib leida sealt, kust sa neid oodatagi ei oska!

Rõõm koos lugemisest!

 

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.