VEEBRUARIKUISED RAAMATUREEDED RÕÕMU RAAMATUKOGUS

Algus / Teated / VEEBRUARIKUISED RAAMATUREEDED RÕÕMU RAAMATUKOGUS
VEEBRUARIKUISED RAAMATUREEDED RÕÕMU RAAMATUKOGUS

03. veebruari lõunatunnil käisid koolieelikud Rõõmu raamatukogus, kus eripedagoog Kaia-Liis luges A.-M. Alver & M. Pikkati raamatut “Atsi tunded”. „Isa, milleks on inimesel tunded?” tahab väike Ats teada. Küsimus tuleb isale ootamatult, kuid vastamata jätta ei saa. Nii süüvivadki kaks meest, üks suur ja teine veel päris pisike, keerulisse teemasse – millised tunded inimestel on: RÕÕM, LOOTUS, IGATSUS, KAOTUSVALU, KURBUS, KADEDUS, PAHAMEEL, VIHA, JONN, UHKUS, PETTUMUS, KAASTUNNE, HELLUS, ÕNNETUNNE jne.

Raamatu ettelugemisele järgnes arutelu: miks on inimestel tunded? Mida tunded tähendavad? Millal, mis olukorras lapsed neid tundeid tunnevad? Laste kokkuvõte raamatust: poiss, kes ei teadnud, mis on tunded, küsis isalt, mis tähendavad tunded? Isa kirjeldas lapsele erinevaid tundeid: et tunded on sellised, mis annavad märku. Poiss arvas enne, et tunded pole tähtsad, Aga peale isa selgitusi hakkas oma tundeid märkama.

Veebruari teise nädala reede oli Mürakarude õpetaja Hiie päralt, kes luges lastele Karine-Marie Amioti raamatust “Vanaema ilusad jutud” loo “Maja seljas”. Jutu ettelugemisele eelnes vestlus: kas ja kes sulle kodus ette loeb? Mis raamatut viimati loeti? Lapsed, kes astuvad tuleva teisipäeval luulehommikul üles, tutvustasid teistele, mis luuletust nad loevad ja kes on selle luuletuse autor.

Lugu „Maja seljas“ aga rääkis hiiglasest, kes oli üksildane ja seeläbi ka kurb. Ühel päeval otsustas, ta oma maja selga võtta ning laia maailma minna. Teel kohtus ta abivajajatega ja iga kord kui ta kedagi aitas andes ära mõne mööblieseme oma majast tundis ta, kuidas tema süda täitus lahkusega, õnnetundega, ta tundis jagamisest rõõmu ning soovis seda tunnet uuesti ja uuesti kogeda – jagatud rõõm on topelt rõõm! Kuuldud loo põhjal tegid lapsed järelduse, et üksilduse peletamiseks võiks ikka sõbrustada ja olla lahke.

17. veebruari lõunatunnil olid koolieelikud oodatud taas Mürakarude rühma, kus õpetaja abi Helen luges lastele J. K. Rowlingu raamatu “Harry Potter ja tarkade kivi” esimese peatüki “Kõige hullem sünnipäev”.

Rõõm huvitavatest raamatustest ja kooslugemisest!

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.