Detsembrikuised raamatureeded Rõõmu raamatukogus

Algus / Teated / Detsembrikuised raamatureeded Rõõmu raamatukogus
Detsembrikuised raamatureeded Rõõmu raamatukogus

Oktoobrikuus alguse saanud sari „Raamatureede Rõõmu raamatukogus“ jätkus ka detsembrikuus. Reedeti, sel ajal kui nooremad lapsed puhkasid kogunesid koolieelikud raamatukokku, kus neid ootas üks lasteaiatöötajatest.

09.detsembril ootas lapsi raamatukogus lasteaia direktor Marika kaasas Kätlin Vainola raamat “Kus on armastus?”. “Kust sa tead, et sa mind armastad?” küsis Saara emalt. “Lihtsalt tean, ma tunnen seda siin ja siin ja siin,” vastas ema ja näitas oma südame peale ja pea peale ja kõhu peale. Ette loetud lugu võimaldas lastega arutleda küsimuste üle: kus on armastus, kui seda ei tunne?, Kas ta on elus?, Mis värvi ta on?., Kas teda saab katsuda?, Mida temaga teha saab?, Kas teda saab ära kaotada?. Lapsed said raamatu vahendusel teada, et armastus on ema küpsetatud koogis, mis ahjus valmib. Armastus on lapse joonistatud pildis, mille isa seinale paneb. Armastus on käes, mis teeb kassile pai. Armastus on sallis ja kinnastes, mis vanaema on kudunud. Armastus on kõigi inimsete sees, seega on ta elus. Armastus on värviline ning seda saab katsuda näiteks teist inimest kallistades. Armastust tuleb hoida, et see ei kaoks ja seda hoidmist peab õppima.

 

 

16.detsembri lõunatunnil oli ette lugejaks Rõõmu perenaine Jaanika, kes luges lastele raamatust “Eesti jõulumuinasjutte: kuu ja tähed kuusepuul” Henno Käo loo “Jõulujänes”. Lugu pajatas valgest jänesest, kelle meel oli mõru, kuna vaatamata peatsete jõulude saabumisele oli maa must, vaid väike lumelaik kuuse all eelmisest lumesajust – eks mine üle musta põllu kui ise oled lumivalge. Sellele valendavale lumelaigule sättiski jänes end lund ootama. Sellest, mis edasi sai saate lugeda juba raamatust … 😜

Rõõm raamatutest!

     

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.