Mida teha siidikana munadega!

Algus / Teated / Mida teha siidikana munadega!
Mida teha siidikana munadega!

Meie siidikana SÜDAMEKE jõudis munemisikka novembrikuu hakul.

Uue kalendriaasta alguseks oli kogunenud pea 20 muna. Oli aeg mõtlema hakata, mida nendega teha, milleks kasutada?

Ühiselt lepiti kokku, mis rühm, mis kuus munakorjet teeb leides ühtlasi siis ka väljundi munade kasutamiseks.

Kuna novembrikuus munetud mune enam igaks juhuks toiduks kasutada ei mallanud, siis võttis kümmekond muna endale Naerupallide rühm, kus parasjagu oli käsil hambaprojekt “Mustad täpid valgeks” ning tegemisel põnevad katsed, kuidas erinevad joogid ja happelised lahused “hammastele” mõjuvad.

 

 

 

 

Katse „Muna erinevates jookides: mahl, Pepsi, kohv, vesi” – kuidas see, mida me sööme ja joome määrib meie hambaid (katse kestvus 24 h): Katse tulemused: õunamahlas olnud munakoor oli muutunud kollakaks ja laiguliseks ning “hamba” peale oli tekkinud tugev “katt”, mille sai sõrmega maha hõõruda. Pepsis ja kohvis olnud munal oli värvimuutus tugevam. Hambaharja ja -pastaga pestes õnnestus värvust “hambalt” eemaldada. Lapsed said teada, et karastusjoogid, kohv muudavad meie hammaste värvust kui neid sageli juua ning, et hammaste pesemine aitab hoida nende loomulikku värvust.

Katse „Muna äädikalahuses“ – kuidas suus olev hape pehmendab meie hambaid (katse kestvus 24 h). Tulemus: äädikas lahustas munakoore muutes selle pehmeks, vetruvaks ja peaaegu läbipaistvaks. Lapse said teada, et on oluline jälgida mida ja kui sageli me sööme-joome. Suus olevad bakterid segunevad toidujääkidega tootes hambakattu, kui see jääb kauaks meie hammastele, siis katus olevad bakterid hakkavad pehmendama meie hambaid ja hammastesse tekivad augud.

Detsembri ja jaanurikuus munetud munad aga lähevad Sipskiute rühmale. Jääme põnevusega ootama, mida põnevat nendest valmistatakse!

Rõõm Rõõmu siidikanadest ja nende munadest!

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.