Kolmekuningapäev

Algus / Teated / Kolmekuningapäev
Kolmekuningapäev

Kolmekuningapäev on rahvakalendris jõuluaja lõpu päev, mil pühad toast välja pühitakse – kuuse küljest korjatakse ära ehted, kustutakse jõulutuled ja jõulukuused viiakse toast välja. Öeldakse, et nüüdsest on päevad juba kukesammu võrra pikemad.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolmekuningapäeva eel, 05.jaanuaril kogunesime esmalt lasteaia saalis. Koosviibimine algas laulumänguga “Jõuluvana, jõuluvana, on meil ringi sees”. Misjärel laste esituses kõlas ühislaul “Tiliseb, tiliseb aisakell” ning iga rühm sai võimaluse esitada ühe laulu oma rühma jõulupeo repertuaarist. Järgnesid meeleolukad ja kirgikütvad rahvuslikud osavusmängud – kus pandi proovile jõud, kiirus, tasakaal.

Edasi liikusime õue, et kustutada tuled ka “talvevõlumaal”. Meie lasteaias on juba mitmendat aastat kena traditsioon – meie õppealajuhataja Vivika loob Naerupallide maja katuse alla muinasjututliselt helge jõulumaa, kust õhkub jõulutunnet, mis pakub silmailu, kuhu oodatakse Jõuluvana ning kus tunnevad end hoitult ja õnnistatult rühmade jõulupidude pidulised.

Täna veel on paslik soovida HEAD UUT AASTAT!

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.