Sortaideri jäätmejaamad jõudsid Rõõmutarekese Lasteaeda

Algus / Teated / Sortaideri jäätmejaamad jõudsid Rõõmutarekese Lasteaeda
Sortaideri jäätmejaamad jõudsid Rõõmutarekese Lasteaeda

19.septembril saabusid lasteaeda (igasse rühma) kauaoodatud Sortaideri jäätmejaamad . Olime 29 õnneliku lasteaia hulgas, kes sai endale kaheksa jäätmejaama. Nüüd saame jätkata juba aastaid tehtud tööd uute vahenditega, mis moodustavad terviku ka linnapildis olevate jäätmejaamadega, toetavad teadlikku sorteerimise vajalikkust ning soovi ja harjumust jäätmeid sorteerida. Kuna Rõõmutarekese Lasteaia Sipsikute rühm osales kevadel jäätmejaama testperioodi pilootprojektis, siis saime võimaluse oma rohesõnumti Tallinn TV vahendusel kogu Tallinnaga jagada. Lasteaeda esindasid õppejuht Vivika ja viis koolieelikut.

Kui jäätmejaamd rühmadesse jõudsid uuriti jäätmejaamal olevaid märgiseid, arutati, mis liiki prügi tohib jäätmejaama prügikastidesse panna ning lepiti kokku, kes ja millal neid tühjendab.

Seejärel tuli jäätmejaamale rühmas koht leida. Oli vahva jälgida, kuidas lapsed koostöiselt jäätmejaamaga mööda rühma vurasid, et leida sobivaim koht. Esmalt taheti jäätmejaam viia õue, siis aga leiti, et sinna on rühmas tekkivat prügi tüütu viia. Seejärel katsetati rühmaesikus paari kohta, kuid ruumikitsikuse tõttu ei leidnud ka need arutlejate heakskiitu. Pakuti välja ka rühma kööginurka, kuid siis ei saavat lapsed hommikul lasteaeda tulles kohalkäijate lehele oma nime kirjutada. Viimaseks kohaks pakuti õpetaja laua kõrval oleva riiuli esist, lapsed küll muretsesid, et nii ei saa õpetaja alumiselt riiulit asju kätte. See mure aga lahenes kiirelt, sest jäätmejaamal on rattad all ja seda saab hõlpsalt liigutada kui tekib vajadus alt riiulilt midagi võtta 😉

Rõõm teadlikest prügi sorteerijatest!

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.