Maailmakoristuspäev Rõõmutarekeses

Algus / Teated / Maailmakoristuspäev Rõõmutarekeses
Maailmakoristuspäev Rõõmutarekeses

Maailmakoristuspäevast võttis osa neil aiarühma.

Mürakarude rühma nooremad lapsed osalesid maailmakoristusnädala raames lasteaia mänguväljakute koristamisel. Vanemad lapsed koristasid aga lasteaia tänavapoolset aiatagust. Leiti klaasikilde, kilekotte, kommipabereid, turvalindi tükikesi, plastpudeleid jne. Prügi koguti suurde kilekotti, mis hiljem viidi lasteaia olmejäätmete prügikonteinerisse. Prügi kogunes üks kotitäis. Tähelepanu keskmes oli märgata prügi looduses, eelkõige väikest ja nähtamatut prügi, mis meie ümber salakavalalt laotub ning anda väike panus puhtama keskkonna säilimisele. Juturingis arutleti selle üle, miks tekib loodusesse praht ja prügi? Kuidas prügi siia sattuda sai?

Lõvisüdamed kogusid prügi neli paberkotti ca 5 kg. Põnevamad leiud kampsun, pudelid, juhtmed, mänguasjad.

Sipsikud said prügi ühe paberkoti ja ühe prügikoti jagu. Koristati Koidu tänaval ja Koidu pargis. Prügi toodi lasteaeda, kus see sorteeriti. Leiti lutt, pudeleid, kilet, korke, juuksehari, liivakastikühvel, kommi-ja jäätisepabereid.

 

 

Sipsikud prügi koristamisest:

  • Huvitav, et leidsin juukseharja ja bambuse moodi puuoksa. Mia leidis liivakastilabida. Leidus koerakakat, kilekotte.
  • Päris tore ja vahva töö, pead koristama kätega. Hoolitsema Eesti eest. Pudeli korjamine oli lahe.
  • Lõpuks läks igavaks, sest kõik lahe oli ära tehtud.
  • Kui kusagil pole prügikasti, siis otsid kuni leiad prügikasti.
  • Huvitav, et sattusime sinna kohta ja avastasin kodutee.

Lisaks uurisid Sipsikud maailmakoristusnädala raames kaardilt Läänemerd ja räägiti selle reostusest.

Naerupallide koolieelikud käisidd Maailmakoristuspäeva raames Suur-Amerika tänavapoolse aia taga prügi korjamas. Prügi korjamine tekitas lastes elevust. Kohusetundlikult vaadati üle iga ruutmeeter aiatagusel haljasalal ning innuga otsiti põõsaste alt. Põnevaimad leiud olid rahakott ja raamat. Lisaks veel mitu klaaspudelit, pappi, mahlapakk, kinnas, plekkpurk, kile-ja klaasitükke, müts jms.

Naerupallid võtsid oma kogemuse kokku järgmiste mõtetega – halb on, et inimesed viskavad prügi loodusesse. Hea aga, et seda oli vähe ja sai meie poolt kokku korjatud 😊

Meie hoolime!

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.