Sipsikud Teatri – ja Muusikamuuseumis teadmisi ammutamas

Algus / Teated / Sipsikud Teatri – ja Muusikamuuseumis teadmisi ammutamas
Sipsikud Teatri – ja Muusikamuuseumis teadmisi ammutamas

9 märtsil külastasid Sipsikud  käsitletava muusikaprojekti raames Teatri – ja Muusikamuuseumit, kus osaleti  haridusprogrammis “Rong see sõitis”.

Alustuseks said lapsed kaela nn. rongipileti, mis aga sisaldas ülesannet. Piletid olid jaotatud selliselt, et lastest moodustusid kolme-liikmelised grupid ja igal grupil tuli ära arvata oma piletil olevatest piltidest ülesanne.

Programm oli ülesehitatud laulu “Rong see sõitis tsuhh, tsuhh, tsuhh” järgi, mis sisaldas laulus kajastuvate loomade nimetustega peatusi. Nii oli esimene peatus nimi “Siku – Soku”, 2. “Notsu”, 3. “Kaelkirjaku” ja 4. “Oina”.

 

 

 

 

 

 

Esimeses peatuses said lapsed teada, mis puust on tehakse kannel, mis puust pasun, millest tehakse vilepill ning  millest metsasarv. Kaelkirjaku peatuses tutvusime kaelkirjaku moodi pilliga, milleks oli Austrias 1810a. valmistatud klaver.

Notsu peatuses ootas meid nn. notsu pill ehk muusikaautomaat “Poiss põrsaga”, mille vanuseks on umbes 150 aastat.

Edasi liikusime Oina peatusesse, kus nägime ühte mootorratast, mille nimeks oli Oinas. Külastuse lõpetuseks oli lasetel võimalus teha varjuteatrit laulu “Rong see sõitis tsuhh, tsuhh, tsuhh” järgi. Lapsed jaotati kahte gruppi – osa lastest said olla näitlejad ja teine osa publik ning pärast vastupidi.

Rõõm muusikast!

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.