Emakeelepäev ja ühislugemine

Algus / Teated / Emakeelepäev ja ühislugemine
Emakeelepäev ja ühislugemine

Tänast emakeelepäeva tähistasime ühislugemisega. Kõikides sõime- ja aiarühmades võeti peale hommikusööki aeg maha, et väärtustada raamatuid ning rõõmu tunda ette lugemisest ja jutu kuulamisest!

Emakeelepäeva raames viisid Mürakarud end kurssi veel ka mõnede põnevate sõnadega, mida väga enam igapäevaselt ei kasutata nagu näiteks: marakratt, tohuvabohu jms. Lisaks joonistati muinasjutu “Metsavana” ainetel ning pandi kirja ja kaunistati ilusaimad sõnad.

Naerupallide rühmas vaadati lasteteatrit “Piip ja Tuut hoiavad Eesti lippu kõrgel – emakeelepäev, 14. märts”  ja Jänku Jussi multikat Lipupäev: 14. märts on emakeelepäev” . Pärast lastesaateid kirjutas iga laps paberile tema arvates kõige ilusama eesti keelse sõna, kas siis tähenduse või kõla poolest. Laste meelest on kaunimad sõnad või laused näiteks SÄDELUS, EMME JA ISSI, AITÄH, EMAKEELEPÄEV ON ILUS, KIREB NAGU OAVARS. Seejärel joonistati illustratsioone Andrus Kivirähki raamatu “Kaka ja kevad” samanimelisele lastejutule, kirjaniku ennast ning pandi kirja emakeelepäevaga seonduv.

Rõõm emakeelest ja selle ilusast kõlast!

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.