Rõõmuaed ja suured uuendused laste aianduses

Algus / Teated / Rõõmuaed ja suured uuendused laste aianduses
Rõõmuaed ja suured uuendused laste aianduses

Rõõmutarekese lasteaia liigirohke ja imeline õueala on meie lastele alati parimaid õpikogemusi ja – tingimusi pakkunud.

Koostöös meeskonnaga oleme õppeaeda püüdnud viimase kolme aasta jooksul edasi arendada ja liitunud linnaaianduse projektiga. 2018-2019 tegi Vivika esimese taotluse õppeaia arenduseks lisavahendite saamiseks. Ja saimegi – sel aastal ehitasid isad talgute raames mitmetasandilised peenrakastid ja õppeaia tarbeaed sai hoo sisse. Eelmisel aastal tegime taas taotluse,  kuid rahastust ei saanud – kasvatasime ja arendasime aeda ise edasi. Sündis mammuaed (kuhu lõpetajatele marjapõõsa istutasime) ja ürdiaed. Suur kummardus ja tänu õpetajatele ja Jaanikale, kes kasvasid, hoolitsesid ja aeda rajasid.  

Mais 2020 saime tunnustuse (kuu haridustegu) ja imeline õueelu jätkus. Sügisel tegid linnaaaianduse projektijuhid juba ettepaneku osaleda koostöös ja jagada oma suurepärast õpikogemust. Sügisel jagasime oma õpikogemusi erinevatele lasteaedadele korduvalt ja lõpuks tehti meie armsast aiast isegi õppeaedasid tutvustav video.  Detsembrist kuni veebruarini 2021 korrastasime aiameeskonnaga uue taotluse jaoks mõtteid ja esitasime taas taotluse. Sel korral juba suuremate unistuste ja suuremate plaanidega .

ME SAIME RAHASTUSE!!!! JA NÜÜD SAAME ANDALE LISAKS PEENRAKASTIDELE KA KASVUHOONE!

Uued peenrakastid on juba olemas, aitäh kiire asjade korraldamise eest direktor Marika! Ja mullad, sõnnikud – kõik vajalik kohal – aitäh majandusjuhataja Malle! Ja muidugi Ahti, Jaanika ja Merike, kes kõike korraldavad ja aitavad – suur kummardus!

Ja linna pani meie eduloo juba ka Tallinna Uudistesse , kus väikesed aednikud koos Vivikaga aiast räägivad.

Nüüd siis viime unistusi ellu…. ja nagu allpool olevast tabelist nähtub, saab vähem kui kuu ajaga teha niiiii palju ……..

 

 

 

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.