Näitame oma ilusat aeda – õppevisiidid Tallinna õppeaedadesse

Algus / Teated / Näitame oma ilusat aeda – õppevisiidid Tallinna õppeaedadesse
Näitame oma ilusat aeda – õppevisiidid Tallinna õppeaedadesse

Septembrikuus toimuvad õpivisiidid Tallinna õppeaedadesse.
Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet korraldab ja toetab keskkonnahariduse programmi õpipäevi lasteaedadele, koolidele ja huvikoolidele. Visiidi peamine eesmärk on kogemuste vahetamine loodus- ja aiahariduse valdkonnas ning õppeaedade külastamine.

 Õppeaedade külastused toimuvad 3.- 24. septemberÕppevisiitidest!

Külastame nelja linnaaeda. Kohtume tublide inimeste-aednikega, kes on valmis jagama meiega juba saadud kogemusi linnaaianduse valdkonnas. Iga õpivisiidi käigus külastame ühte õppeaeda, kus me kohtume õppeaedade õpetajate-aednikega. Need on asutused, kes on aktiivselt ja julgelt arendanud ning hooldanud oma linnaaeda ja arendanud õues- ja loodusõpet. Nad on valmis jagama juba saadud teadmisi ja kogemusi aia kavandamisel, ehitamisel, hooldamisel, õues õppes ja loodushariduses.
Osaleda saab 4 õppevisiidil erinevasse õppeaeda – valikuliselt või kõigil huvipakkuvatel õppevisiitidel.Visiidid õppeaedadesse toimuvad perioodil 3.-24. september, iga õppevisiidi kestvus u 2h. Igas grupis kuni 25 inimest. 

10. september kl 15-17, Lasteaed Rõõmutareke aed (Toom-Kuninga 13a)
Rõõmutarekese lasteaed on keset linnasüda, haljal künkal asuv väike lasteaed, kus on loodud võimalused ja sobiv keskkond õpihimulise, loova, elurõõmsa väikese rohenäpu ja loodusest hooliva inimese kasvatamiseks. Vaatame kuidas see väike kodu ja aed igapäevaselt toimib. Tutvume läbi aaretejahi aia ja taimedega. Osaleme praktilises õpitoas, kus valmib taimekunstis järjehoidja.

Käisidki 10.septembril ligi 40 külastajat vaatamas meie imelist lasteaia õueala. Iseseisvust, aktiivsust ja avastamist toetava tegevusena läbisid kõik külalised õppeaia aaretejahi ja lahendasid selle käigus ristsõna – nägid, maitsesid, katsusid ja nautisid aia võlusid, tegid pilte ja kuulasid rõõmuga meie õppeaia kasvamise lugu. Lõpuks meisterdasid taimedega kaunistatud ja lamineeritud järjehoidja, et ka südatalvel Rõõmutarekese Rõõmus õppeaed helerohelisena meeles püsiks. Siis rääkisime pikalt ja põnevalt kõigest sellest, millised on olnud meie eriti eredad hetked ja õnnestumised, väikesed, väga tähenduslikkad ja kasulikud komistamised ning koostööst kolleegide, linna, kogukonna, vilistlaste ja lapsevanematega.

Lõpuks said kõik kingituseks kaasa maitsetee, mille Naerupallide rühm koos lastega oli kogunud, kuivatanud ja kaunistanud. Aitäh head aednikud ja kasvatajad!

 

 

 

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.