Rõõmu raamatureeded novembris

Algus / Teated / Rõõmu raamatureeded novembris
Rõõmu raamatureeded novembris

Raamatu reeded kutsuvad lapsi üles osalema dialoogis, märkama mõtete paljusust, arutlema erinevate vaadete ja võimaluste üle, mõtisklema kirjaniku loo ja meie kogemuste  vahel. Lugude, koosolemise ja dialoogi kaudu avame laste ja enda jaoks koosolemise sügavamat sisu, kujundame arusaama maailma mitmekesisustest, toetame laste sotsiaalseid oskusi, tõstame teadlikult lugemishuvi, tunnetame lastekirjanduse teraapilist mõju, võtame teadlikult pausi, et teha kingitus endale ja teistele, väärtustema õnnelikku lapsepõlve ja õnnelik olemist läbi lastekirjanduse muinasjutulise rikkuse.

 

 

 

 

 

 

 

03.novembril toimus Rõõmu raamatukogus koolieelikute kohtumine lastekirjanik Jaana Ojakäär-Kitsinguga, kes luges lastele oma kirjutatud raamatut “Minu armas südameloom”. Loo kuulamisel järgnenud vestluses sai iga laps öelda, mis talle enda juures meeldib? Mille eest ta on tänulik? Mida on ta teinud teiste heaks? Ettelugemisele järgnes rühmas oma südamelooma joonistamine. Lisaks oma südameloomale nime mõtlemine, talle ilusate mõtete ütlemine ja tänulikuse väljendamine. Laste loovtööd saatsime Lugemisühingu konkursile „Loov lugemine Lugemispesades“.

10.novembri raamatureede raames tuli lastele külla lasteraamatute autor ja illustraator Kertu Sillaste, kes luges lastele Mare Müürsepa raamatut “Vanataadi kinnas” ning autoriraamatutest “Loomakesed läksid linna” ja “Ei ole nii”. Naerupallide koolieelikutel olid kaasas Eesti Lastekiranduse Keskuse Kertu Sillaste isikunäituse töötoas loodud ja üles pildistatud kila-kolakunsti tehnikas valminud tööd, kuhu küsiti autogramm.

17.novembri raamatureede raames luges koolieelikuetel Krattide rühma lapsevanem Helina Raal ette Francesca Mascheroni raamatut “Lugu valgest jänesest”. Loo kuulamisele eelnes ja järgnes kaasahaarav vestlus dinosauruste elust-olust, koolis käimisest ja edukast õppimisest, sõpruset ja mängulustist, raamatu illustratsioonidest jpm.

24.novembril luges Naerupallide rühma Lorelei isa Toomas Luhats koolieelikutele Eva Papoušková raamatut “ Vapper Vombat Gregor” .

Tunneme siirast rõõmu koostööst kogukonnaga (vanemad, vanavanemad, kirjanikud), raamatureede ettelugejjatest – iga kohtumine, lugeja ja raamat on olnud nii otsata põnev, hindamatu väärtusega ning rikastav väga mitmel tasandil.

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.