Laske sisse kadrisandid …

Algus / Teated / Laske sisse kadrisandid …
Laske sisse kadrisandid …

24. novembri hommikul tulid lapsed lasteaeda  ootusärevusega. Nad olid koos perega ette valmistanud kadrikostüümid, sest lasteaias tähistati kadripäeva.

Esmalt käisid 5-7-aastased sipsikud ja naerupallid sõimerühmadesse katri jooksmas. Lauldi sisselaskmis- ja tänulaulu. Kadriema tutvustas oma pere liikmeid; kadrinoorikut, kes tassis igale poole kaasa laiska peigmeest; kadripere erinevas vanuses lapsi, kes tõid perre rohkelt rõõmu, keset tuba kilkeid ja naeru, pereliikmetele headust ja õnne ning küsisid mõistatusi; kadrititte, kes tuppa vaiba peale pissis;

kadrikurge, kes mõistatusele vale vastuse andnut nokkis; kadriarste, kelle vitsal ravivägi ning kes pere suuri ja väikseid vitsutasid;

sokutaltsutajat, kel kaasas hoopistükis kadrihobune ning kadripäkapikke, kes kuulutasid välja nelja nädala pärast kätte jõudvad jõulud. Ja ega kadrid kostita jäänud- sõimerahvas jagas lahkelt santidele mandariine ja küpsiseid.

Seejärel kogunesid kõiki aiarühmade kadrisandid peamaja saali, et koos maha pidada ühine kadripidu, kus osales sadakond kadrisanti. Üheskoos lauldi, tantsiti ja mängiti, ennustati  ilma ja arvati ära mõistatusi.

Oli tore kadrihommik, mille käigus õpiti ja tuletati meelde vanu kadrikombeid.

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.