Prügihunt õpetas lapsi pürgi sorteerima

Algus / Teated / Prügihunt õpetas lapsi pürgi sorteerima
Prügihunt õpetas lapsi pürgi sorteerima

Täna külastas Prügihunt Tallinna haridusasutustele mõeldud keskkonnaharidusliku õppeprogrammi „Jäätmetekke vältimine ja vähendamine, kordus- ja taaskasutamine ning jäätmete liigiti kogumise harjumuse kujundamine“ raames ka meie lasteaeda.

 

 

Õppeprogrammi eesmärk oli tõsta keskkonnateadlikkust, innustades lapsi asju kordus- ja taaskasutama ning aidata kujundada jäätmete liigiti kogumise harjumust. Nii said lapsed ka Prügihundilt praktilise ülesande paigutada jäätmed õigetesse prügikastidesse.

Peale Prügihundi õppeprogrammi viidi Lõvisüdamete ja Naerupallide rühmas läbi jutu- või vestlusring, kus lapsed said mõelda/meenutada, mida uut nad teada said. Lapsed tõid välja, et prügi peab sorteerima, et saada uusi pakendeid, biojäätmeid peab sorteerima, et saada mulda, paberit peab sorteerima, et saada uut paberit. Ka kodudes lapsed sorteerivad toidujäätmeid, taarat, paberit.

Õppeprogrammis kuuldu kinnituseks mängisid Mürakarude rühma lapsed sorteerimimismängu robootilise vahendiga Ozobot.

Iga laps sai kingiks õpperaamatu, kus saab värvida keskkonnateemalisi pilte ning lahendada lihtsamaid keskkonnaalaseid ülesandeid.

Aitäh OÜ Üritusturundusele ja Tallinna Strateegiakeskusele, kes koostöös nii vahvat ja õpetlikku õppeprogrmmi pakkusid.

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.