Piparkoogi kunst

Algus / Teated / Piparkoogi kunst
Piparkoogi kunst

Teisipäeval külastasid III rühma ja Naerupallide rühma koolieelikud näitust “PiparkoogiMaania”. Enne näituse külastust olid lapsed rühmas ise piparkoogitainast valmistanud, piparkooke küpsetanud ja glasuurinud. Nüüd oli aeg kaeda, mida kõike veel piparkoogitaignast teha saab.

PiparkoogiMaania on kunstinäitus, kus on vaid üks tingimus – kõik peab olema tehtud piparkoogist. Lapsed olid oma silmaga tunnistajaks, et loovusel ei ole piire – piparkoogist laululava, raamaturiiul, jaanilõke, mõtisklev Kalevipoeg, lõvid, suitsupääsukese pesa, kiluvõileib, tuletorn, … Piparkoogist mänguline maailma oli huvitav vaadata nii suurtel kui väikestel.

Näitus on toimunud järjepidevalt alates 2006 aastast. 12 aastaga on projekt kõvasti kasvanud ja sellest on kujunenud üks populaarsemaid sündmusi jõuluaegses Tallinnas. Aastate jooksul on näitusest osa võtnud üle 400 kunstniku. Igal aastal on näitusel erinev teema ning kõlab eesti heliloojate poolt valminud spetsiaalne muusika. Kõige krooniks piparkoogilõhna täis tuba!

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.