Naerupallide animafilm “Tipi ja Täpi jalutuskäik kodumetsa” osaleb filmifestivalil KELAFF

Algus / Teated / Naerupallide animafilm “Tipi ja Täpi jalutuskäik kodumetsa” osaleb filmifestivalil KELAFF
Naerupallide animafilm “Tipi ja Täpi jalutuskäik kodumetsa” osaleb filmifestivalil KELAFF

Naerupallide rühma 5-7-aastased lapsed osalevad ka tänavu lasteaiaealistele lastele mõeldud lühianimafilmi festivalil “KeLaff”.  Sellel aastal on filmifestivali üldteema LOODUS JA KESKKOND st, et flm peab tutvustama Eesti looma, lindu, kivi, veekogu, taime, vms.

Kuna lapsed hakkasid tegema animatsiooni käimasoleva projekti “Tipi ja Täpi tegemistes rõõmsalt kaasa lööme” raames ning paralleelselt teatrifestivalil “Kanutiaia Kann 2023” etendatava etenduse “Tipp ja Täpp” õppimise ja esinemistega, siis otsustati ka film luua Tipi ja Täpi ainetel. Laste soovil loodi animatsioon Tipi ja Täpi sõpradest: karust, kassist, siilist, varblasest ja kuldnokast. Nii sai iga laps esmalt koduse ülesande: otsida ja koguda infot (välimus, toit, pojad, eluviis sh ränne või talveuni, elupaik ja mõni tore fakt) ning kujundada plakat kokkulepitud looma või linnu kohta (lapse roll etenduses).

 

 

 

 

Leitud infomaterjali kasutasid lapsed stsenaariumi kokku kirjutamisel – mõeldi mis toimub, mis juhtub, mis järjekorras ning kes, mida ütleb. Seejärel meisterdasid lapsed animatsiooni loomiseks tegelased. Tüdrukud soovisid oma tegelaskuju joonistada (kuldnokk, varblane), poisid seevastu voolida (karu, kass). Tähelepanu pöörati iseloomulike detailide edasi andmisele – nii sai kass endale vurrud nt põrandaharja harjastest. Karule iseloomuliku karvkate kujutamiseks sooviti plastiliinist voolingule ümber kerida pruuni lõnga. Voolingute puhul panid lapsed suurt rõhku kehaosade ühendamisele silumise teel. Töö oli üsna kannatust ja aega nõudev, kuid lõpptulemus seda väärt.

 

Siili osatäitja joonistas siili ja värvis siili pesa jaoks mõned vahtralehed.

Tegelased valmis hakati looma loomade-lindude elukohti (karu koobas, kuldnoka pesakast, varblase pesa kuuse võras). Karukoopa jaoks käisid lapsed õuest toomas kuivanud lehti, oksi, sammalt jm.

Kuuseoksteks lõikasime oksi jõulukuuselt ning varblase pesaks kuuseladvas panime õuealalt heki seest leitud linnupesa.

 

Lapsed soovisid, et lisaks loomadele ja lindudele võiks animatsioonis üles astuda ka Tipp ja Täpp. Nii hakati nukulapsi meisterdama. Nukumeistrite töö oli samuti aega ja püdendumist nõudev.

Tegelaste liikumise ja helide lindistamine võttis aega umbes nädala jagu. Kui õpetaja poolt eelmise päeva materjali põhjal kokku monteeritud ja helindatud filmilõiku järgmisel päeval vaadati, siis tõdeti, et animatsiooni tegemine on ikka väga ajamahukas, nii palju tööd (pildistamine, lindistamine) ja valmis vaid minuti jagu animafilmi. Sellele vaatamata uuriti, kas täna teeme edasi ja kui saadi jaatav vastus, siis joosti üksteise võidu teisele korrusele “animastuudiosse”.

Vaata Naerupallide rühma lühifilmi “Tipi ja Täpi jalutuskäik kodumetsa” siit:

Google Drive link: https://drive.google.com/file/d/1Ebg3Q-hnKlZsZFOeSKAg6GYhGb4U9TIM/view?usp=sharing

Youtube link: https://youtu.be/0PBSNzYo0Ow

Tänavu laekus festivalile 28 loometööd.

Toredat filmielamust soovides!

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.