Naerupallid Kertu Sillaste isikunäitust külastamas

Algus / Teated / Naerupallid Kertu Sillaste isikunäitust külastamas
Naerupallid Kertu Sillaste isikunäitust külastamas

Oktoobrikuus oli Eesti Lastekirjanduse Keskuses avatud Kertu Sillaste isikunäitus “Kokku pandud pildid” ja naerupallidel oli selle üle nii hea meel, sest ettelugemise päeval 20.oktoobril vaatasime veebivahendusel, kuidas Kertu Sillaste käe läbi sündis illustratsioon E. Raua raamatule “Kalevipoeg”. Nähtu oli midagi uut ja põnevat, seega otsustasime pildiraamatute autori ja illustraatori Kertu Sillaste isikunäitust külastada, sest oma silm on kuningas!

Eesti Lastekirjanduse Keskuses võttis meid vastu Lõvisüdamete rühma lapsevanem Katrin, kes esmalt andis lastele väikeste videoklippide vahendusel ülevaate sellest, mis tehnikas üldse on võimalik teha raamatutesse illustratsioone.

Seejärel vaatasime ringi suures saalis, kus seintel ilutsesid Kertu Sillaste illustratsioonid Seto muinasjutule „Lõbusad pealuud”, mis olid kokku kleebitud erinevatest leidmaterjalidest ehk tehtud nn kila-kola tehnikas. Olime vaimustuses mõttest, et iga pisiasi võib läbi kunsti uue elu saada.

Võimalus ise luua, oli justkui kirss tordil! Esmapilgul ei teadnudki kohe, millest looma hakata, sest laud oli asjadest kirju – iga jupp, detail, asi oli huvitav ja ainulaadne … oh seda leidmisrõõmu ning mõnutunnet juppide, tükkide, vidinate kokkusobitamisest ja pisiasjade tähtsaks tegemisest!

Aitäh Katrinile, kes meile mitmekülgse, hariva ja toreda külastuse korraldas!

 

Pärastlõunases vestlusringis aga jagasid kooleelikud kuuldut-nähtut nii pildis (fotod, videod) kui sõnas nooremate rühmakaaslastega:

  • ma sain teada, et kunstnikud joonistavad, raamatusse ühed pildid ja siis saab hakata neid lugema;
  • ma õppisin, et on ilma sõnadeta raamatud olemas;
  • ma sain teada, et kunsti saab raamatusse teha maalides, kleepides, meisterdades, joonistamisega ja saab ka pilti teha;
  • ma õppisin seda et igasugusest kila-kolast saab kunsti teha.

Enam pole kaua oodata! Juba paari nädala pärast kohtume Kertu Sillastega silmast-silma, kui ta  RÕÕMU RAAMATUKOGUS koolieelikutele mõeldud sarja RAAMATU REEDE raames lastele oma loomingut tutvustama ja ettelugema tuleb. Oleme põnevil!

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.