30. ettelugemise päev

Algus / Teated / 30. ettelugemise päev
30. ettelugemise päev

Eestis toimus täna juba 30. ettelugemise päev. Ja traditsiooniliselt on see päev osaks kirjandusfestivali Luup programmist. Alates 1994. aastast on Eesti Lastekirjanduse Keskus seda päeva pidanud, et juhtida tähelepanu ettelugemise olulisusele lapse arengus. Sellest saab alguse lapse kõne areng ja kultuurihuvi ning hoogu põlvkondade kokkutoomine ja meie kirjandusliku pärandi edasi kandumine.

Tänavune ettelugemise päev oli pühendatud armastatud lastekirjanik Eno Rauale, kelle sünnist möödus veebruaris 95 aastat.

Nii kogunesid lõunatunnil meie maja koolieelikud lasteaia saali, et üheskoos otseülekande vahendusel kuulata tuntud näitleja Grete Konksi poolt ette loetud E. Raua raamatut “Kalevipoeg” ning vaadata samaaegselt sündivat illustratsiooni Kertu Sillaste käe läbi.

Koosviibimise tegi omakorda eriliseks asjaolu, et illustraator Kertu Sillaste on tulemas novembris meie lasteaeda, RÕÕMU RAAMATUKOKKU, et koolieelikutele mõeldud sarja RAAMATU REEDE raames lastele oma loomingut tutvustada ja ette lugeda.

Jääme põnevusega uut kohtumist ootama, kuid siis juba silmast silma!

 

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.