Lõvisüdamed tegid vitamiinide kasvatamise teadust

Algus / Teated / Lõvisüdamed tegid vitamiinide kasvatamise teadust
Lõvisüdamed tegid vitamiinide kasvatamise teadust

Lõvisüdamete rühm võttis märtsikuus osa üleskutsest „Vitamiinide kasvatamise teadus“, mille korraldas Tallinna Lasteaed Pallipõnn.

Märtsikuu on tervise, liikumise ja koolispordi teema-aasta järgi vitamiinikuu, nii kutsuti lapsi tegema koos õpetajatega vitamiinide kasvatamise teadust.

Õpetajad kirjeldavad protsessi järgmiselt: lugesime lastega tähelepanelikult juhendi läbi. Saime teada, et külvata tuleb maitsetaimi ning pidada taime kasvu jälgimise päevikut – vähemalt 1 kord nädalas tuli vaadelda, mõõta ning dokumenteerima taime arengut ja tähelepanekuid. Olles arutlenud lastega, milliseid tingimusi on vaja rühmatoas vitamiinirikka maitsetaime kasvatamiseks, külvasime karbi sisse murulauku ja tilli, kastsime ning asetasime aknalauale. Lapsed kirjutasid sildid iga karbi juurde, koostasid tabelid taime kasvu jälgimiseks. Leppisime kokku, et igal kolmapäeval vaatleme ja täidame jälgimise päevikut. Lastele väga meeldis see projekt, käisid vaatamas kas ja mis taimed on juba tärganud, uurisid ja mõõtsid neid ning kastsid hoolega. Fotod teaduse tegemisest laadisime ülesse Padlet.com keskkonda.

Nüüd pole muud kui nautida enda kasvatatud vitamiinide söömist ja tunda rõõmu tervise tugevdamisest – lisaks on väikesed lõvisüdamed saanud eluaegseid oskusi taimekasvatusest ja uudishimu teaduse vastu!

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.