Lihavõtted Rõõmutarekeses

Algus / Teated / Lihavõtted Rõõmutarekeses
Lihavõtted Rõõmutarekeses

Koks, koks, koks…
See on munapoks.
Kellel enne katki läeb,
oma munast ilma jääb.

Koks, koks, koks…
Anna veel üks toks –
juba pragu ongi sees,
mina jälle võidumees!

 

 

 

 

 

 

Päikesekiired ja Särasilmad, meie sõimerühmad tähistasid lihavõtteid lõbusa jänkuhommikuga. Külla tuli kolm jänest, kes koos lastega otsisid õuealale peidetud mune. Lapsed harjutasid osavust kõndides muna lusikal, tundsid rõõmu tantsimisest ja loomulikult söödi ka porgandeid.

Sipsikud tähistasid lihavõtteid lasteaia hoovil orienteerumise ja munade kaunistamisega salvrätitehnikas. Orienteerumine toimus punktide läbimisega, milles olid vihjed järgmise punkti leidmiseks.

Mürakarud kaunistasid oma keedumune vildikate ja temaatiliste kleepsudega. Kaunistatud munadega oli oote ajal vahva sõpradega koksu lüüa. Saalis pandi end proovile lusikaga puumuna kandes. Päeva kulminatsiooniks oli õues “munajaht”. “Sokolaadimune” leiti erinevatest kohtadest, põõsa alt, maja seina äärest ja mänguväljakutelt.

Lõvisüdamed tähistasid lihavõtteid mune värvides punase kapsa abil ning õues toimus munadejaht.

Kratid said vestlusringis teada, et lihavõttepühi nimetatakse ka munadepühaks, kevadpühaks jne. Samuti kuulati legendi, miks arvatakse, et just jänes mune toob. Laste poolt värvitud munadele joonistas kevadiselt värvilised mustrid peale rühmas toimetav Austria vabatahtlik Anne. Mustrilisi mune koksiti lõbusa muna koksimise luuletuse saatel.

Ka Naerupallid vestlesid hommikuringis lihavõttepühade kommetest. Mune prooviti värvida nii lõnga ja riidetükkide kui ka poest ostetud munavärvidega, hiljem kleebiti peale temaatilisi kleepse. Värvitud ja kaunistatud munade koju viimiseks meisterdasid lapsed munatopsid. Õue oli planeeritud lastele otsimismäng. Lastel tuli õuealalt otsida üles kuus pildikaarti. Kirjutada pildil oleva sõna esimene häälik paberile. Moodustada antud tähtedest sõna – nii saadi teada, mis üllatuse lihavõttejänes lastele tõi. Tähtedest Ä, I, S, T, Ä, J moodustasid lapsed sõna JÄÄTIS 🍦

Rõõm värvilistest munadest, üllatustest, jänestest ja porganidest, kanadest ja tibudest ning munade koksimisest!

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.