Koolieelikute õppekäik Ettevõtluskülla

Algus / Teated / Koolieelikute õppekäik Ettevõtluskülla
Koolieelikute õppekäik Ettevõtluskülla

10.oktoobril toimus 6-7-aastste laste õppekäik Ettevõtluskülla, kus osaleti programmis “Minu raha” . Õppemäng oli laste jaoks huvitav, mänguline ja hariv. Vastuseid otsiti küsimustele: mis on raha? Kust raha saab? Kes on ostja ja müüja? Mis on ostunimekiri ja miks seda vaja on? Mis on vajadused ja soovid? Missugune on viisakas klienditeenindus? Mis on pank? Kuidas panka raha jõuab? Kas kõike, mis poes silma jääb, on vaja alati osta? 

Mängides omandati igapäevaelu olulisi oskuseid olles nii kliendi kui ka klienditeenindaja rollis. Rollimäng võimaldas kehastuda poemüüjaks, arstiks, apteekriks või iluteenuste osutajaks (juuksur, maniküür, massöör). Eriti meeldis lastele arstid olla. Lapsed, kes olid kliendid said omale rahakotid ja poodi mineku jaoks ostunimekirja, mida nad ostma peavad. Rahakotis oli summaks 10 eurot (mänguraha), kõik asjad maksid 1 euro. Lapsed said teada, et raha saab vaid tööd tehes. Teenitud raha viidi panka.

Õppekäik lastele meeldis. Teadmisi saadi nii raha kasutamis- kui teenimisvõimaluste kohta. Samuti õpiti rahaga arveldama.

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.