Kategooria: Üritused lasteaias 1. oktoober - Rahvusvaheline muusikapäev - Helisev muinasjutt

Algus / Üritus / Kategooria: Üritused lasteaias 1. oktoober - Rahvusvaheline muusikapäev - Helisev muinasjutt
1. oktoober - Rahvusvaheline muusikapäev - Helisev muinasjutt


1. okt. 2019

Sel aastal tähistame 1. oktoobril, rahvusvahelist muusikapäeva heliseva muinasjutuga.

"Helisev muinasjutt" on Helliki Otsa ja Tiina Karjatse koostöös sündinud muinasjutuline rännak helides eelkooliealiste laste jaoks. Tegemist on muinasjutuga, kus lapsed saavad ise osaleda ning mida saadavad erinevad müstilise ja helge kõlaga muusikainstrumendid. Muinasjutu taustaks loodavas helideruumis saavad lapsed avardada oma sisemist fantaasiamaailma, helid annavad loole dimensiooni ning kogemus on eriliselt avar ja ruumiline. Kõlavad mitmed tänapäeval muusikamaailmas ja heliteraapias kasutusel olevad pillid - gongid, kristallhelikausid, tiibeti helikausid, trummid, tuulekellad jm.  Nimetatud muusikainstrumentide vibratsioonidel on rahustav, lõõgastav ja taskaalustav mõju igas vanuses inimestele. Nende pillide kuulamine ja kogemine aitab luua kohalolutunnet, aitab kaasa keskendumisvõime paranemisele ning sisemise loovuse ärkamisele.

Muinasjutt on lugu kotkapojast, kelle avastamishimuline loomus viib rännakule oma pesast välja, laia maailma. Loos kohtub
kotkapoeg erinevate tegelastega looduses ning teekond aitab tal mõista ja kogeda looduses esinevaid nähtusi. Muinasjutu sisu on positiivses ja julgustavas võtmes ning kannab sõbralikku, heatahtlikku sõnumit. Lugu õpetab tunnetama ja märkama loodust. Tähelepanu on sisemise austuse, tänulikkuse ja usaldusetunde loomisel.

Kellaaja info õpetajalt, toimub 2-3 grupis.

Vaata täiskalendrit

See artikkel on avaldatud rubriigis . Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.