Vanad vahvad mänguasjad ootavad

Algus / Teated / Vanad vahvad mänguasjad ootavad
Vanad vahvad mänguasjad ootavad

Tallinna lasteaedade sajandipikkune ajalugu rullub lahti näitusel „Tallinna lasteaiad läbi aegade“. Näitust saab külastada 17. 04-3.05.2018. Kullo Lastegaleriis Kuninga 6.

Näitus loob eri ajastute mänguasjade, raamatute, mööbli ja dokumentide kaudu pildi Tallinna lasteaedade sajandipikkusest ajaloost.

Tallinna koolieelsete lasteaedade ajalugu algab 1. detsembrist 1918, mil asutati Tallinna esimene lasteaed, Kopli Lasteaed (endise nimetusega Tallinna 1. Lastepäevakodu). Esmakordselt sai laps vanemate tööl viibimise ajal sai oma päeva turvaliselt mööda saata pedagoogi järelevalve all. Lastepäevakodu tegevused pidid vastama laste huvidele ja ealistele võimetele.

Juubelinäitusel saabki näha pedagoogilistele nõuetele vastavaid laste mänguasju, raamatuid ja mööblit, mis on lasteaedades kasutusel olnud vanavanemate ja vanemate aegadel. Väljapanekul osalevad kõik lasteaiad eri linnaosadest ning rõõmsad taaskohtumised oma lapsepõlve mänguasjadega ootavad ees nii vanu kui ka noori lasteaialapsi. Rõõmutarekese Lasteaeda esindab näitusel õppevahend “Siil”, mis on laste eriline lemmik juba aastast 1977.

Näitus on pühendatud Tallinna alushariduse 100. aastapäevale.

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.