Väljasõit Tallinna Botaanikaaeda

Algus / Teated / Väljasõit Tallinna Botaanikaaeda
Väljasõit Tallinna Botaanikaaeda

Kolmapäeval, 30.jaanuaril osalesid kõik rühmad õppekäigul Tallinna Botaanikaaeda. Üheskoos külastati näitust „Joogi- ja maitsetaimed“, kus eksponeeriti erinevaid maailmas kasutatavaid maitse- ja joogitaimi.

Läbi ajaloo on kasutatud mitmeid taimi erinevate jookide valmistamiseks. On teada nii ravi-, võlu-, armu-, jõu- kui unejooke. Erilise koha joogitaimede seas on võitnud kohvi- ja kakaopuu. Kahtlemata kuulub meeli ja tundeid ergutavate joogitaimede hulka ka Hiina teepõõsas. Näitust külastades saadi teada, mis joogid on ayahuasca, muira puama või amarula ning millist jooki nimetakse hellitavalt roheliseks haldjaks?

Mitmete põnevate rüübete koostises kasutakse ka erinevaid vürtse ja maitsetaimi. Näitusel tutvustati klassikalisi vürtsitaimi nagu nelk, kaneel, aniis, tähtaniis jpt, kuid samuti ka vähem tuntud maitsetaimi nagu tasmaania vürtskoorepuu, pipra-koldpuu, melegeti aframon, jakoonijuur jt. Lisaks mustale, valgele ja roseepiprale sai näha ka mitmeid vähem tuntud piprataimi nagu kõrvpipar, pikk pipar, kubeebapipar jt. Lapsed nägid milliselt taimelt saab vanilli ja kellelt kardemoni, missugused näevad välja sidrunhein, nelgipuu ja ingver.

Oli väga meeleolukas ja põnev õppekäik.

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.