Vabariigi sünnipäev

Algus / Teated / Vabariigi sünnipäev
Vabariigi sünnipäev

22.veebruaril kogunes lasteaia saali kogu lasteaia pere, et tähistada meie kalli Eestimaa sünnipäeva. Tavapärase aktuse asemel “joonistasime” maha terve põranda ulatuses suure Eestimaa ja iga rühm leidis kaardil oma “pesa”, mida ta tutvustas ka teistele rühmadele. Pesade vahel liikus laul ja laul andis jutujärje järgmisele rühmale.

  • I rühm oli Ida-Virumaal, jagas oma mõtteid läbi piltide esitluse ja näitas kohalikke kive.
  • II rühm oli Võrumaal ja jagas oma mõtteid läbi Setu aabitsa, muinasjuttude ja naljakate sõnade, näitas pilte ja lapsed moodustasid ringi Tamme Lauri tamme läbimõõduga köiest.
  • III rühm oli Pärnumaal. Kaasa olid nad toonud  liiva, vee ja päikeseprillid, Pärnumaa mõistatusi ja ühe vanaaegse keerulise tasakaalu ülesande.
  • IV rühma jutustas saartest (Saaremaa, Hiiumaa) – kuidas sinna saada (lennuk, paat, jäätee), näitas Pow.Point esitlusega pilte olulistest kohtadest saartel, tegi nalja naljakate sõnadega saare murdes ja näitas ilusaid rahvarõivaid.
  • Naerupallid tutvustasid Harjumaad – neil oli vägev legend Tallinna linna tekkest ja palju pilte olulistest kohtadest Tallinnast

Tegime Eestile tiiru peale, saime palju targemaks, sõime marjakrõpsu ja lõpetasime aktuse lasteaia lauluga.

Õues heiskasime lipu ja tundsime rõõmu saabuva sünnipäeva üle!

 

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.