Uue Maailma lasteaedade laulu- ja tantsupäev

Algus / Teated / Uue Maailma lasteaedade laulu- ja tantsupäev
Uue Maailma lasteaedade laulu- ja tantsupäev

22. mail osales Rõõmutarekese kümmekond koolieelikut seitsmendat korda toimuval pidasid Uue Maailma lasteaedade laulu- ja tantsupäeval.

Tantsupäeva laiemaks eesmärgiks on algusest peale olnud soov kujundada ja hoida kogukonna ühtsust ja eripära ning tugevdada piirkonna lasteaedade koostööd.

Tänavu koguneti Komeedi lasteaia õuealal. Lisaks meie lasteaia lastele ja vüürustajatele osalesid veel Luha lasteaia, Endla lasteaia ja Virmalise lasteaia koolieelikud ning külalistena ka Veerise lasteaia esindus.

Traditsioonile kohaselt algas laulu- ja tantsupäev ühise rongkäiguga Uue Maailma asumit. Kui rongkäigu eesosas andis sammudele rütmi väike kõlar, siis rongkäigu lõpus aitas astumise tempot hoida ehe pillimäng – meie lasteaia esindusega olid liitunud tantsija ja muusik karmoškaga Setomaalt!

Laulu- ja tantsupäeva kavas on igal aastal vähemalt üks ühislaul ja -tants, lisaks üks laul ja tants iga lasteaia laste esituses.

Tänavuse peo avasid lapsed ühislauluga „Olla koos“ (S. Toompere). Seejärel saadi omavahel tuttavamaks eesti rahva ringmängulauluga „Kaks sammu sissepoole“. Järgnenud kontserdil kõlasid lasteaedade tunnuslaulud ning esitati nii rahvamänge kui ka -tantse.

Tõeliseka üllatuseks peolistele oli Rõõmutarekese lasteaia laste, õppejuht Vivika ja tema isa esituses ning ehtsa karmoškamängu saatel seto rahvuslik tants „Serjoža“.

Laste kontserdi lõpetas koos tantsitud eesti rahvatants „Kaera-Jaan“ ja ühiselt lauldud eesti rahvalaul „Laul sai otsa!“.

Iga osalenud lasteaed sai Komeedi lasteaialt tänutäheks tegevuskohvri, milles oli huvitavat tegevust pakkuvad õppematerjalid rahvuslike mustritega ja märgid kõigi laste jaoks. Muusikaõpetajad ning laste saatjad said mälestuseks käsitööna valminud prossi, mis traditsiooniliselt kujundatakse ja valmistatakse igal aastal korraldajate poolt. Peole pani magusa punkti iga osaleja jaoks varutud jäätis, mis päikesepaistelisel päeval maitses eriti hästi!

Kui seni oli Uue Maailma laste laulu- ja tantsupäeva korraldanud Virmalise lasteaia pere, siis sel aastal sai teoks algusaastate visioon, et pidu korraldavad lasteaiad kordamööda! Nii me siis nautisimegi kooslaulmise ja – tantsimise rõõmu seekord just Komeedi lasteaia õuealal. Täname pererahvast sooja vastuvõtu eest!

Kaheksas Uue Maailma lasteaedade laulu- ja tantsupidu toimub 2025. aasta maikuus aga Rõõmutarekese lasteaias!

Meie piirkonna lasteaedade koolieelikute laulu- ja tantsupäeva näol on tegu toreda traditsiooniga, mille idee autor ja eestvedaja oli 2015. aastal toonane Virmalise lasteaia direktor Raili Mäe (praegu Veerise lasteaia direktor).

Rõõm rahvuskultuuri kandvast traditsioonilisest üritusest!

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.