Trammidepoo külastus

Algus / Teated / Trammidepoo külastus
Trammidepoo külastus

20. novembril käisid Rõõmutarekese Lasteaia I rühma ja Naerupallide rühma koolieelikud õppekäigul väga põnevas paigas – Tallinna trammidepoos Vana-Lõuna tänaval.

Depoo külastusel näidati lastele nii seda, kuidas tramme hooldatakse-parandatakse ning sõiduks ette valmistatakse, kui ka vanu ja väärikaid ning uusi ja nobedaid sõiduriistu endid. Lapsed said tutvuda depoo hiiglaslike ruumidega ning uudistada, kuidas juhikabiin seest välja näeb. Lisaks said lapsed teada, et Tallinnas on neli trammiliini ning kokku 70 trammi. Et trammiliiklust on Tallinnas korraldatud 130 aastat. Et depoos on selline ametimees nagu paigaldaja, kes sõidab ringi manöövertrammiga ning kelle ülesanne on trammid depoos õigesse kohta parkida ja siis jälle juhtidele sõiduvalmis panna. Veel saadi teada, et tramm kasutab pidurdamiseks liiva. Kas pole põnev!

Tore õppekäik sai teoks tänu Tallinna Linnatranspordi AS-i poolt lastele mõeldud üritustesarjale “Tule vaatama, kus trammid magavad!”. Iga laps sai põske kommi ja kingituseks raamatu “Tramm nimega Moonika”. Aitäh!

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.