Sportlik lastekaitsepäev

Algus / Teated / Sportlik lastekaitsepäev
Sportlik lastekaitsepäev

Liikumisõpetaja Pille-Riin eestvedamisel tähistasime sportlikult ja lõbusalt lastekaitsepäeva lasteaia lähistel asuvas Tuvi pargis – mängisime, mõistatasime, tegime pilte/videosid. Lühidalt öeldes – nautisime koos olemist.

Eestis tähistatakse lastekaitsepäeva Eesti lastekaitse liidu eestvedamisel alates 1990. aastatest. Alates 2021. aastast on lastekaitsepäev esmakordselt riiklik tähtpäev. Lastekaitsepäeva tähistamise algus ulatub 1857. aastasse, aegade jooksul on seda nimetatud ka Roosipäevaks, Lillepäevaks ja Laste Päevaks.

Pärast soojendusvõimlemist tuli rühmadel lahendada erinevaid ülesandeid. Näiteks:

  • “Tantsimine on ühtaegu nii mõistlik kui ka tervislik: see rikastab tundeelu; noortele on tants parim meelelahutus …”  /William Cobbett/ – nii tuli lastel ja õpetajatel laulda-tantsida Eesti rahva ringlaulumängu “Kaks sammu sissepoole”.
  • “Laulmine valmistab suurt rõõmu ka siis, kui keegi peale laulja enda seda ei kuule” /Walter Savage Landor/ – pargi kõige ilusamas paigas tuli lastel laulda omavalitud laulu, õpetaja filmis laste esinemist.

 

  • “Lennata” tuvide juurde ja joosta ümber nende nii mitu ringi kui vana oled – vanus on ju kõigest number 😅

  • Mees, kes kõnnib kepiga, on tihti hädas trepiga, kui ta teele ilmub trepp, hakkab tudisema kepp ja tudiseva kepiga, mees ongi hädas trepiga – ülesandeks oli loendada ära Tuvi pargi trepi astmed.

  • Leia puu ja kallista seda niikaua kui tunned puude tervendavat väge.

  • Õeldakse “Korras tuba, korras hing” – pargis ringi vaadates tuli leida midagi, mis sinna ei sobi ja ära visata.

  • Õnnelikkus algab tänulikkusest ning tänulikkuse praktiseerimine algab sellest kui keskuénduda iga päev mõned minutid millelegi, mis sulle praegusel hetkel kõige enam meeldib – lapsed olid tänulikud Pille-Riini planeeritud tegevuse, pere ja sõprade, tänase päeva, televiisori vaatamise, kodus mängimise, rahuliku elu eest Eestis jne.

Pärast tegevuspunktide läbimist kujundas/kaunistas iga rühm ühe valge papist õhupalli (laste öeldud head mõtted/sõnad, joonistused) ning kell 11:11 tegime teine-teisele PAI ja KALLI.

 

Rõõm koos kasvamisest!

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.