Sõbrahommik Luulega

Algus / Teated / Sõbrahommik Luulega
Sõbrahommik Luulega

Sõbrapäeval, 14. veebruaril toimus lasteaia saalis XVI Tallinna linna koolieelikute etlemiskonkursi „Eesti keele kaunis kõla“ Rõõmutarekese Lasteaia eelvoor „Sõbrahommik Luulega“. Taas tuli külla proua Luule, kes ikka veel armastab punast värvi, maasikamuusikat ja väga, väga luuletusi, iseäranis lasteluulet. Tädi Luule lõbusal eesvedamisel lugesid luuletusi rekordarv väikeseid luulesõpru.

Deklamaatorite konkursile olid oodatud osalema kõik sõnakunstihuvilised lapsed Rõõmutarekese Lasteaiast vanuses 3-7a. Etlemiskonkursi eesmärgiks läbi aastate on olnud soov tutvustada lastele eesti luulet ja luuletajaid, anda neile häid õpi- ja esinemiskogemusi ning rikastavat elamust oma kultuurist, tõsta läbi luule esile eesti keele kaunis kõla, õpetada lapsi hoidma ja armastama oma emakeelt. Konkursiga väärtustame lapsevanemate ja õpetajate tööd mudilastele ilusa eesti keele õpetamisel.

Kõikidest rühmadest oli vahvaid esinejaid. Lapsed esitasid julgel ja rõõmsal meele kauneid luuletusi eesti autoritelt. Kokku etles ligi 33 mudilast, kelle hulgast valis žürii välja kolm. Õnnitlused Naerupallide rühma Emili’le ning IV rühma Henry Markus’ele ja Johannes Daniel’ile, kes esindavad Rõõmutarekese lasteaeda Kesklinna piirkondlikus eelvoorus, mis toimub 05.märtsil kell 10.00 Hopneri maja suures saalis.

Kõik esinejad said julge esinemise eest tänukirja ning pakikese marjakrõpsude assortiiga. Kolm silmapaistvamat etlejat lisaks eelpool mainitule Kätlin Vainola raamatu “Meie pere kala-aabits”.

Aitäh kõigile tublidele esinejatele ning lapsevanematele ja rühmaõpetajatele, kes õppimisel kaasa aitasid ja lõbusale tädi Luulele!                          

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.