Rõõmutarekese Lasteaed osales maailmakoristuspäeval

Algus / Teated / Rõõmutarekese Lasteaed osales maailmakoristuspäeval
Rõõmutarekese Lasteaed osales maailmakoristuspäeval

Rõõmutarekese rõõmus pere koristas terve nädala maailma….  (17-23.09)  🙂

Nad alustasid iseendast, mõtiskesid prügi teemadel ja asusid siis “aardeid” otsima nii lasteaia aia seest kui ka aia tagant.

Õpetajad kirjeldasid käike nii….

Prügi korjasime lasteaia aia tagant Suur-Ameerika tee äärest. Leidsime soki, maske, vanad aluspüksid, plekkpurgi, suure alkoholipudeli, meeletult klaasikilde, plekk- ja plastkorke, paber- ja kilekotte, plasttükke, paelapuntra, lego ratta, kommipabereid ning vähesel määral suitsukonisid. Lastes tekitas prügi otsimine elevust ning ideena käidi välja, et seda võiks tihedamini teha.

Käisime Mürakarude rühmaga koos lasteaia õueala aia tagant prügi korjamas. Vaatepilt oli üsna kurb, sest prügi oli palju. Leidsime auto veljed, igasugu pakendeid, pudeleid jne. Pärast õppekäiku tulime lasteaia hoovi, panime prügi suurele paberile ja tegime sellest pildi ning viskasime siis prügi prügikasti. Lastega arutlesime, miks ei tohi prügi maha visata.

 

 

 

 

Teekonna alguses panime tööle ka nutiseadmes oleva appi, mis jälgis meie teekonda. Tagasi lasteaias olles vaatasine, et meie teekonnast oli tekkinud gps- kunstiga üks vahva kummitus. Rühma Kratid laste mõtted prügi teemal teemal:

  • “Prügi on maailmale halb ja väga kahjulik loodusele.”
  • “See on rämps”.
  • “Prügi on loodusele halb ja kahjustab loodust.”
  • “Korjasime prügi, et mitte halba haisu tekitada.”
  • “Pudelid pannakse prügikasti, mitte ei visata maha.”
  • “Leidsime umbes 100 suitsukoni, mis on väga halb.”

      

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.