Rõõmutareke osales lumekujude konkursil

Algus / Teated / Rõõmutareke osales lumekujude konkursil
Rõõmutareke osales lumekujude konkursil

Tallinna Lepistiku Lasteaed korraldas ka sel aastal juba kolmandat korda Tallinnas üle-linnalise Lumekujude konkurssi lasteaedadele. Kokku esitati 128 toredat lumekuju. Rõõmutarekese Lasteaiast osalesid lumekujude konkursil Sipsikud, Mürakarud ja Naerupallid.

Mürkarude rühma laste initsiatiivil valmis rahvuslikus stiilis “Memmeke”.

Sipsikute idee tuli seoses saabuva Draakoniaastaga. Taies “Meie Draakon” sündis lume kokku lükkamisega ja seejärel Draakoni vormimisega.

Naerupallide tänavused toredad lumememmed on loomingulise lähenemise tulemusel sündinud. Ootamatult saabunud suur sula sulatas kiirelt õuealal oleva lume, nii tulime toredale mõttele ise lund teha.

Võistlustöö “Krudisev lumeemm” – sooda ja habemeajamisvahu kokku segamisel saime krudiseva lume, mis küll lumememmeks hästi kokku ei hakanud … ka suure külmaga hakkab ju pärislumigi krudisema ning ka sellest ei saa lumememme teha. Aga sihikindlad lumemöldrid ei jätnud jonni, lõpuks õnnestus lumepallid siiski teine teise peale sättida ja “porgandist” ninagi memmele panna ning fotojäädvustus teha

Võistlustöö “Memm nagu päris” – mätsides aga kokku jahu, soola ja leige vee saime lume, millest andis edukalt lumememmesid vormida – üks uhkem kui teine

Võistlustöö  “Sulavad lörtsi memmed” – viimasena ja enim elevust tekitas lörtsi lume valmistamine – valasime puhtale mähkmele vett sinna kohta, kuhu beebi tavaliselt pissib. Valasime nii palju, et käe all oli tunda, kuidas selle sisu paisub. Ju kui see sisu enam ei paisunud lõikasime mähkme pealmise kihi katki ja tõstsime kogu märja massi mähkmest kaussi. Kausis oli lörtsise lumega mõnus solberdada – valmisid RÕÕMUGA TEHTUD ägedad sulavad lörtsimemmed.

Rõõm Eestimaa lumisest talvest!

 

 

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.