Rõõmu raamatureeded veebruaris

Algus / Teated / Rõõmu raamatureeded veebruaris
Rõõmu raamatureeded veebruaris

Kas sa Salajasest Nelikust oled kuulnud? Linna parimast detektiiviklubist, kes lahendab kõik mõistatused? Ikka oled, eks!

02.veebruaril lugeski lõunatunnil raamatureede raames koolieelikutele Sipsikute rühma Sergo ema Regina just Cecilia Lidbeck’ raamatut Salajane nelik. Kadunud koer“.  Vampiiri koer Preili Fifi on jäljetult kadunud. Kas ta on põgenenud? Ära röövitud? Või midagi veel hullemat? Ainult Salajane Nelik suudab välja uurida, mis täpselt juhtus …

Ettelugemisele järgnes vestlus lemmikloomadest.

09. veebruaril ootas Rõõmu raamatukogus lapsi Sipsiku rühma Leopoldi vanaema, kes oli ettelugemiseks valinud  A, Lindgreni raamatut “Muidugi Lota oskab” Lota ja tema pere elavad ühes kollases majas Lärmisepa tänaval. Lotal on vend ja õde ja neil on üheskoos alati väga lõbus, vaatamata sellele, et väike Lota on väga põikpäine. Lotal on väga palju ideid ja ta on kindel, et teab, kuidas enamikku asju maailmas teha. Tüdrukutirts on väga isepäine, sageli pahur, kartmatu, enesekindel ja ulakas. Aga kõige rohkem on ta õnnelik laps – justnagu meie Rõõmutarekese lapsed.

16.veebruaril oli ettelugejaks Sipsiku rühma Eliise Marie ema Keit 📚 kaasas Tiiu Kitsiku raamat “Emil, Sass ja kivimutukad”. Emil ja Sass istuvad kivi otsas ja igavlevad. Teeks midagi, aga mida? Ja raha ka pole. Emil haarab Sassi pooleldi naljaga õhku visatud mõttest kinni ja poisid otsustavad nad hakata müüma – kive. Idee, mis esiotsa tundub peaaegu hullumeelne, hakkab samm-sammult ja olusid arvestades arenema vägagi mõistlikuks ettevõtmiseks.

Rühma naastes inspireerituna kuuldust ja ettelugemisele järgnenud vestlus-arutelust hakkasid lapsed oma äri avamiseks meisterdama taaskasutusmaterjalidest rahakassat ning kaupa müügiletile.

Rõõm lastekirjandusest ja koostööst kogukonnaga!

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.