Rõõmu raamatureeded oktoobris

Algus / Teated / Rõõmu raamatureeded oktoobris
Rõõmu raamatureeded oktoobris

Iganädalased kohtumised Rõõmu raamatukogus on lasteaia töötajate ja laste poolt väga oodatud. Õppeaasta hakul tehtud üleskutse, lugeda särasilmsetele koolieelikutele suures kirjas lühike raamat ning siis jääda viivuks laste mõtteid-arutelusid kuulama ja küsimustega toetama boonuseks toetavad õpetajad ruumi hoidmas, võeti väikeste rõõmutarelaste perede ja Eesti kirjanike poolt soojalt vastu. Nii on igal reedel mõni ema-isa, vanaema-vanaisa või armastatud-tuntud kirjanik lastele ette lugemas 📖

 

 

 

 

 

 

 

06.oktoobril luges raamatureede raames Rõõmu raamatukogus Chris Naylor-Ballesteros’ raamatut “Frank ja Bert. Bert õpib rattaga sõitma” (sõprus, abivalmidus, teineteise jaoks olemas olemine) ja vestles loetu üle Lõvisüdamete rühma Asta isa Kristjan Pihl.

13.oktoobril luges Mare Kelpman (Lõvisüdamete rühma Joanna vanaema) raamatut “Kuninganna Karoliina prillid” . Ettelugemise ajal pakkusid lapsed omalt poolt lahendusi, näiteks prillidele kandmisele on alternatiiviks kontaktläätsed. Samuti jagati oma kogemust – õde, kes kannab prille ja ei vaielnud üldse vastu kui arst prillid välja kirjutas. Lugemisele järgnenud vestluses sai selgemaks prillide kandmise vajalikkus ning julgus tunnistada muret silmanägemisega.

20.oktoobri raamatureede toimus veebivahendusel. Ette lugejaks oli näitleja Grete Konksi ning illustreeris Kertu Sillaste. Osalesime Eesti Lastekirjandus Keskuse üritusel “Ettelugemise päev”, kus tuntud näitlejad lugesid Eno Raua lugusid ja raamatukunstnikud illustreerisid samal ajal kuuldut.  Oli väga tore ja teistmoodi kogemus, ja seda enam, et otseülekande viimaseks ette lugejaks oli Eesti president Alar Karis Kadri Kiho raamatuga “Endel ja Kati”.

 

27.oktoobril oli koolieelikute sarja raamatu reede lugejaks Lõvisüdamete rühma lapsevanem Katrin Tõnisson. Oli väga inspireeriv, huvitav, lõbus ja mänguline kohtumine raamatutega Hervé Tullet “MInu raamat” ; Natalia O’hara & Lauren O’hara “Elas kord …” ning David Sundin “Raamat, mis tõepoolest ei tahtnud, et teda loetaks”.

Rõõm koostööst perede ja lastekirjanikega 📚

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.