Rõõmu raamatureeded jaanuaris

Algus / Teated / Rõõmu raamatureeded jaanuaris
Rõõmu raamatureeded jaanuaris

KEELE JA KULTUURI teema-aasta RAAMATU REEDE lugemistesse oleme 2023-2024 õa algusest kaasanud lasteaia kogukonna (vanavanemad, vanemad) ja lastekirjanikud.

5.jaanuaril luges lastele Mürakarude rühma Arto isa Olger Asa Lind’ raamatust “Liivahundi lood” ühe jutu ning Piret Raua raamatust “Teistmoodi printsessid” ühe loo.

12.jaanuaril luges koolieelikutele Krattide rühma Miina ja Taaveti vanaisa Jüri Indrek Koffi luulevormis lasteraamatut “Kuhu lapsed said? . Sissejuhatava vestluse käigus vaadati koos üle, et raamatul on kaaned, lehed ning külg, kus kirjas raamatu pealkiri ja autor. Raamatu kõige informatiivsem lehekülg on tiitelleht. Vanaisa Jüri rääkis oma koduraamatukogust ning pani südamele, et raamatuid tuleb austada ja hoida.

19.jaanuaril koolieelikute raamatureede raames luges Kristiina Kassi raamatut “Lõvi Leo” Mürakarude rühma Saskia vanaema Liivi, kelle rahulik ja vaikne hääletoon mõjus lausa teraapiliselt. Üheskoos arutleti ka sõnade efekt, defekt, tõmbenumber, dresseerima, isik üle. Lapsed said teada, kust on pärit sõna atlas, et esimene raamat trükiti 1600 aastat tagasi ning ülevaate sellest, kuidas sünnib üks raamat.

Rõõm koostööst vanemate ja vanematega ning nende endi lugudest, elukogemuse ja teadmiste jagamisest järeltulijatele!

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.