Progetiigri tulevikutegijad

Algus / Teated / Progetiigri tulevikutegijad
Progetiigri tulevikutegijad

Rõõmutarekese lasteaed osales õpilasüritus “ProgeTiigri tulevikutegija 2021”, mis leidis aset 27.09 – 19.11.

“Prorgetiigri tulevikutegijate” õpilasüritustes pannakse tööle oma nupukus ja lahendatakse õppetegevustes programmeerimise, robootika, digikunsti ja -ohutuse teemalisi ülesandeid. Õpilasürituste eesmärk on jagada häid kogemusi, teha koostööd ja inspireerida üksteist – nii õpime kõik ja lastel on paremad võimalused saada hea ettevalmistus tulevikuks.

Osalenud rühmad: Sipsikud, Mürakarud, Lõvisüdamed, Kratid, Naerupallid, Särasilmad
Ürituse toimumise aeg: isade nädal aiarühmades 8-12.11 + 13.11
Osalejad: aiaühmade lapsed ja isad (osaliselt ka emad ja vanaisad) osalejate arv umbes 200-250 ja sõimerühma isad (osalejaid kuni 10)
Vahendid: takistusraja elemendid (suured LEGO klotsid, ohukoonused, klotsid), tahvelarvutid ja Sphero Bolt robotid
Tegevus: isade nädala raames ehitasid õpetajad koos lastega õue takistusraja, mida igal õhtul (terve nädala vältel) erinevad rühmad koos isadega läbisid. Ülesanne nr 1 oli lapsel (vajadusel koos õpetajaga) näidata isale, kuidas robot töötab (rakenduse avamine, robotiga ühenduse saamine ja esmased sõrmeharjutused roboti juhtimisel), teine ülesanne oli laps takistusraja lõpus koos kingitusega kätte saada ja kolmas ülesanne oli lapsega koos takistusrada läbida. Tekitas põnevust, elevust, eduelamusi ja rõõmuhõiskeid.
See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.