Nutikuu Rõõmutarekeses

Algus / Teated / Nutikuu Rõõmutarekeses
Nutikuu Rõõmutarekeses

Nagu tavaks on saanud, oli ka meil Rõõmutarekeses aprillis Nutikuu.

Nutikuu eesmärgiks Tallinnas on toetada haridusasutuste (koolid, lasteaiad, huvikoolid) innovatsiooni ja initsiatiivi mõelda loominguliselt, “kastist välja”, teha koostööd, kasutada ja katsetada põnevaid õppimisviise ja digilahendusi, et muuta õppimine laste jaoks ja õpetamine õpetajatele põnevaks ja ka elulähedasemaks.

Meie lasteaia Nutikuu oli eriti põnev ja õppimisrohke, kõik terve aprilli õppisid, kohanesid ja jagasid omavahel erinevaid õpikogemusi – ja terve lasteaed oli suurt õppimist täis!

Lasteaia personal õppis iga päev midagi uut “nutivaldkonnast” –   kasutama erinevaid seadmeid, suhtlema erinevate keskkondade kaudu (Zoom, Google Hangouts, Messenger jne), toetama laste kodust õppimist põnevate ülesannet kaudu jne jne. Ikka selleks, et olla nutikad, kohaneda, õppida ja säilitada meie-tunne ja kontakt – kasvõi distantsilt.

Meie eriti vahvad nutiavastused: 

  • Virtuaalne lasteaiapere fotonäitus “Kevad silmis ja südames” (aprill 2020)
  • Zoom ja Google Hangouts koosolekud personaliga – meelolukad, naljakad, töised ja pikad koosolekud töögruppide, pedagooglise nõukogu ja töötajate vahel.
  • Zoom koosolekud lastega (Naerupallid ja Särasilmad) – need koosolekud olid eriti naljakas, lõbusad ja rõõmsad.
  • Youtube, Pinteresti ja googeldamise lõputud avarused….
  • ja kindlasti veel palju, mis igaühel iseseisvalt avastada tuli.

Me saime nii hästi hakkama, et saame kogutud teadmisi kasutada kindlasti ka tulevikus, et olla innovaatlised ja kaasaegsed.

Suur aitäh personalile nende kiire kohanemise, tohutu õppimisvõime ja hooliva, toetava suhtumise eest – kõik sai tehtud ja rohkemgi veel!

Rõõmutarekese pere!

 

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.