Naljakad juhtumised taliolümpia viktoriiniga

Algus / Teated / Naljakad juhtumised taliolümpia viktoriiniga
Naljakad juhtumised taliolümpia viktoriiniga

Jaanuari keskpaigas tuli Tallinna Tammetõru Lasteaialt vahva üleskutse lasteaedadele osaleda taliolümpia viktoriinis. Rõõmutarekese rõõmus pere pani enda lasteaia kohe kirja, sest meile meeldib sport ja meeldib osaleda.

Oleme ka varem lasteaedadevahelisel viktoriinil osalenud ja panime kohe kokku laste 3-liikmelise meeskonna. Kuna viktoriin pidi toimuma Kahoot keskkonnas ja lastele oli keskkond tundamatu, siis alustasime sellest, et tegime ise mõned viktoriinid Kahoot keskkonnas (täiskasvanutele ja lastele), et kõik ikka keskkonda kasutada oskaks. Küsimused vormistasime “kavalalt”, piltide ja lihtsate laustetega, kuid mõne küsimuse puhul jäime ikka hätta mõttega, et kuidas lapsed küsimusest aru saavad, kui lugemisoskus alles omandamisel…..

15.veebruaril, kell 13.30 oli 3-liikmeline laste meeskond pidulikult saali tahvelarvuti (Zoom) ja sülearvuti (Kahoot) ette reastatud ja Zoom avatud, kui selgus tõsiasi……ei olegi lastele, vaid lasteaia täiskasvanutele. No muidugi, teiste lasteaedade koolieelikud ju magavad (ja meie omad juba viimased 20 aastat ei maga lõunaund, või kui magavad siis omal soovil);)

Nalja sai kõvasti, lapsed jätsime endale appi ja õpetajad jäid ise viktoriini tegema! Esikohta küll ei saanud, plaseerusime 21. kohale, kuid lõbusa mälestuse võrra rikkamaks saime küll, millest oli kõigil õppida – lapsed said selgeks Kahoot keskkonnas viktoriini tegemise, õpetajad viktoriini koostamise, taliolümpia sai otsast lõpuni ja alguseni tagasi läbi räägitud ja arutatud, pluss proovile pandud võime kiiresti muutusega kohaneda ja lihtsalt rõõmustada elu põnevate pakkumiste üle.

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.