Naerupallid seiklesid tervisliku toitumise radadel

Algus / Teated / Naerupallid seiklesid tervisliku toitumise radadel
Naerupallid seiklesid tervisliku toitumise radadel
Naerupallide rühma lapsed otsisid kolm kuud väldanud projekti “MINA –  minu tervis: tervislik toitumine, liikumine” käigus vastuseid laste küsimustele: mida tähendab tervislik toitumine? Miks on vaja tervislikult toituda? Miks süüakse? Peamised uurimisküsimused lastel olid erinevate köögi- ja puuviljade kasulikkuse ja vitamiinisisalduse kohta. Samuti tunti huvi kas lehmad annavad piima? Kas piima ei saagi poest? Mis on udar, nisa? Mis on lehmakook? Theodora ema Evely eestvedamisel lähevad lapsed mais Kaiu piimafarmi õppekäigule.
Tervisliku toitumise teema oli laste jaoks põnev. Mida rohkem saadi erinevate puu- ja köögiviljade kohta teada, seda enam tekkis juurde küsimusi mõne uue vitamiiniampsuks või salati koostisosaks oleva aedvilja kohta või isegi valmistoidu kohta nt. mis vitamiinid on plovi sees?  Kõikidele laste küsimustele vastuste otsimiseks kaasati ka lapsi ja vanemaid. Nii tuli 5-6-aastastel lastel koostada plakat kokkulepitud aedvilja kasulikkuse kohta ja hiljem seda rühmakaaslastele tutvustada. Kodutöösse suhtuti täie tõsidusega – plakatid said informatiivsed ning lapsed esitlesid oma kodutööd julgelt 🍊🍎🍐🍅🥦🥕
Samuti jagasid vanemad lahkelt oma pere tervislikke lemmikretsepte. Projekti jooksul valmistasid lapsed iganädalaselt prae kõrvale salatit või magustoiduks tervislike smuutisid, keefirikokteile, banaani-kaerahelbeküpsiseid, mandlikrõbedikku, kaerhelbe-banaanipannkooke 😋 Albert isa Siimu poolt toodud BIOFORCE GLASS GERMINATOR idandamispurgis idandatakse tänaseni paar korda kuus mungube või rohelisi läätsi.
Lapsed õppisid kasutama mitmeid robootilisi vahendeid: mikroskoobiga uurisime aedvilja pealt ja seest, Ozoboti abil korrati piima teekonda karjamaalt toidulauani, OR-koode loeti liikumisteemalises õuetegevuses. Lisaks laste poolt koostatud käsitletavat teemat kajastavatele plakatitele, kunstitöödele, uurimistöödele, fotodele, temaatiliste raamatute ette lugemisele, piltide vaatlusele ja arutelule ja robootikavahenditele toetasid projekti alateemade avamist, käsitlust, mõistmist temaatilised multifilmid, laua- ja õppemängud sh interaktiivsed või -videod 🧩 🎲 🎮ning „lüpsilehm“ 🐄. Kuna tervislik toitumine on suuresti seotud ka hammaste tervisega, siis käidi „MiiaMilla“ muuseumis, kus lapsed osalesid haridusprogrammis „Terve hammas – ausammas“.
Tervisliku toitumise teemast tulenevalt sai lastele unejutu lugemiseks valitud U. Lennuki raamat „Söö, ära söö“. Muinasjutumaa tegelastega lähemalt tutvudes, seda nii läbi raamatu kui ka veebikeskkonna kui ka soovist osaleda lasteaedade animafilmide festivalil, tekkis mõte luua samanimeline animatsioon, mis hiljem kirjutati ümber ka lavastuseks, et osaleda lasteaedade teatrifestivalil 🎭 Muinasjutumaa tegelased, seiklused ning animatsiooni loomise kogemus kõnetas lapsi sedavõrd, et ka vabal ajal omaalgatuslikult joonistati muinasjutumaad, sealseid tegelasi, kohti, seiku jm.
Neljapäeval 21.aprillil toimus kaua oodatud kevadpidu, mis ühtlasi pani punkti kolm kuud väldanud projektile “MINA – minu tervis: tervislik toitumine, liikumine”. Kevadpeol esitasid lapsed vanematele lavastuse “Söö, ära söö: pagedi-poo ja poaariks loe”. Peo kulminatsiooniks oli laste tehtud maasika-sidruni-beseetükkidega jäätise söömine Hans Villemi ema Merle poolt küpsetatud koonusvahvlis🍦
Rõõm koos kasvamisest!
 
See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.