Naerupallid osalesid kolme võistlustööga fotovõistlusel “Kasvades oma toiduga”

Algus / Teated / Naerupallid osalesid kolme võistlustööga fotovõistlusel “Kasvades oma toiduga”
Naerupallid osalesid kolme võistlustööga fotovõistlusel “Kasvades oma toiduga”

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi kuuluv “Kasvades oma toiduga” projekt koos Rohelise kooli programmiga kutsusid aiandus- ja fotograafiahuvilisi õpilasi, õpetajaid ja kõiki teisi osalema samanimelisel rahvusvahelisel fotokonkursil.

Rohelise kooli programmi eesmärgiks on aidata lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. ”Kasvades oma toiduga” projekti eesmärgiks on suurendada laste ja perede teadlikkust toidu kasvatamisest. Konkursi partner on Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024, toetajad Keskkonnainvesteeringute Keskus, Tartu loodusmaja, Eesti Maaülikooli Mahekeskus.

 

 

 

 

 

Esitasime fotokonkursile järgmised võistlustööd:

Lapsed kuni 12-aastased kategoorias

  • Mustrid aias – foto “Tontlik Halloween” Jarek Jõesoo 6-aastane.

  • Aed lähedalt – foto “Kes on pildidl?” Otta Sofia Jalakas 6-aastane.

Täiskasvanute kategoorias

  • Töökas aed – fotoessee muinasjutt “Tomat”.

Istutasid kord Naerupallide rühma lapsed tomatitaime. Viimane kasvas suureks. Haaras Loore taimest. Tahab maa seest välja tõmmata. Tirib, tirib, aga välja tõmmata ei jaksa. Kutsub Loore Simona appi. Loore haarab tomatitaimest kinni, Simona Loorest. Tirivad, tirivad, aga välja tõmmata ei jaksa. Kutsub Simona Lorelei appi. Haarab Loore tomatitaimest, Simona Loorest, Lorelei Simonast kinni. Tirivad, tirivad, aga välja tõmmata ei jaksa. Lorelei kutsub Amii appi. Loore haarab tomatitaimest, Simona Loorest, Lorelei Simonast, Amii Loreleist. Tirivad, tirivad, aga välja tõmmata ei jaksa. Lõbusat vägikaikavedu märkab kõrvalt Gustav. Haarab siis mehepoeg tomatitaimest kinni ja tõmbabki selle maa seest välja 🍅

Rõõmutarekese Lasteaia lapsed on kaasatud kõikidesse hooajalistesse töödesse Rõõmu õppeaias. Alates külvamisest kuni saagikoristuseni. Koostöiselt kõigist ja kõigest hoolides ning pühendunult toimetades saavad kõik aiatööd tehtud.

Rõõm koos kasvamisest!

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.