22.septembril toimus 5-7-aastastel Naerupallidel õppekäik Eesti Tervisemuuseumi, kus osaleti muuseumitunnis “Minu bakterid”. Lastega arutleti selle üle, kus meie kehal või kehas bakterid elavad? Kas bakterid on head või halvad? Kes uurivad baktereid ja miks? Kuidas ja milliste töövahendite abil baktereid uuritaks? Mis roll on headel bakteritel? Mis kujuga on bakterid? Milleks on mõnel bakteril saba või karvakesed? Jne.
Pärastlõunases vestlusringis jagati õppekäigult saadud teadmisi nooremate lastega. Lapsed said teada, et inimkehas on väga palju baktereid, osad neist on kasulikud, teised mitte. Baktereid leidub rohkesti nahal, silmades, suus, ninas ning peen- ja jämesooles. Mitmesugused kasulikud bakterid elavad just inimese soolestikus aitades toitu seedida ja kaitstes meie nahka. Mõned bakterid elavad meie suus lõhkudes meie hambaid kui me korralikult hambaid ei pese. Soodsates tingimustes paljunevad bakterid kiiresti. Bakterid on pulga-, kera-, komakujulised või spiraalsed. Mõnel neist on saba, mis aitab liikuda, teisel aga karvakesed, mille abil on hõlbus kinnituda. Baktereid uurivad teadlased kasutades selleks mikroskoobe, Petri tassi ja pipetti. Baktereid kasvatatakse ja uuritakse selleks, et oleks teadmisi, kuidas halbade bakteritega võidelda ning mil moel head bakterid inimese kasuks tööle panna. Puhtuse pidamine on aga väga vajalik hea tervise püsimiseks. Puhtuse eest hoolitsedes haigestutakse harvemini. Kätepesu on kõige olulisem võitluses pisikute sissetungi vastu.
Vestlus kätepesu olulisusest kõnetas lapsi sedavõrd, et enne oodet käsi pestes pöörati tähelepanu iga sõrme eraldi sisse seebitamisele.