Mürakarud ja Naerupallid osalevad lumekujude konkursil

Algus / Teated / Mürakarud ja Naerupallid osalevad lumekujude konkursil
Mürakarud ja Naerupallid osalevad lumekujude konkursil

Jaanuarikuine ilm on olnud üsna heitlik – on lund, siis jälle ei ole, ühel päeval lumi hakkab kokku, teisel mitte – nii valmis sel aastal mitmeid toredaid ja loovaid lahendusi lumekujude konkursil osalemiseks!

Mürakarud hakkasid tegutsema kohe kui esimene sulailm oli. Üheskoos meisterdati käepärastest vahenditest kaks lumememme.

 

Naerupallid vaagisid asja üle veidi kauem mida, millal, kuidas ning hakkasid tegutsema siis kui järjekordselt sulaks läks. Väikeste naerupallide lumekuju “Naerupall” oli inspireeritud Naerupallide rühma uhiuuest logost. Lumekuju ehitamisel kasutati hulgaliselt väikeseid ja üht suurt lumepalli. Iga väikese palli näol oli tegemist ühe Naerupallide rühma lapsega. Kõik koos moodustavad nad suure naerupallide pere, kus iga laps on oma nägu, oma tegu, oma emotsioonide ja oma mõtetega.

Nädala jagu hiljem leidsid naerupallid aga inspiratsiooni ülemaailmsest lumepäevast (jaanuarikuu kolmas pühapäev), ülemaailmsest lumememmepäevast (18.01) ning praktiliselt olematust lumest lasteaia õuealal. Kui lund ei ole või lumi ei paki, ega lumememm siis tegemata ei jää. Võeti nõuks ise lund teha. Mõeldud, tehtud ning rõõmu tubastes tingimustes lumememmede ehitamisest kui palju! Nii saatsid naerupallid konkursile veel ühe võistlustöö “Tehislumest memm”.

Paralleelselt üle-linnalise konkursiga toimus Naerupallide rühmas rühmasisene lumekujude konkurss, kuna sinna laekus samuti originaalsusest pakatavaid töid, siis ei saanud õpetajad neid mitte jagamata jätta, seega esitati Lepistiku Lasteaia poolt välja kuulutatud lumekujude konkursile veel kolm võistlustööd:

1. Kui lund ei ole, aga soov konkursil osaleda suur, siis kraabid viimased lumeraasud põõsaste alt kokku ja viid ämbriga tuppa ning valminud lumememme hoiad külmkapis, et tema eluiga oleks pikem 😃

Võistlustöö “Lumememm Fred: päästke kliima!”

2. Kui lund on, aga lumi ei hakka kokku, siis tuleb läheneda lumememme ehitamisele loovalt – sündis võistlustöö “Lumememmed peavad ka puhkama” 😴

3. Viimase võistlustöö puhul oli nii lund, kui ka “memme” ehitamiseks soodsad ilmaolud – tulemuseks vahva tegelane, kel nimeks Lumeämblikmees ⛄

Kõik lumekujud nii väikesed kui suured valmisid rõõmuga ja see on kõige tähtsam!
RÕÕM KOOS KASVAMISEST!

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.