Meie lasteaed ongi nüüd 70-aastane 😊

Algus / Teated / Meie lasteaed ongi nüüd 70-aastane 😊
Meie lasteaed ongi nüüd 70-aastane 😊

Mõte toimunud lasteaia sünnipäevanädalast toob naeratuse suule – nii palju tähendusrikkaid kohtumisi, huvitavaid seiku ja lugusid, päikeselisi inimesi ja rõõmu koos olemisest.

Jah, meie lasteaia juubelinädalast õhkus kevadet, laste naeru, siirast loometahet, koosolemise lusti, helgeid lapsepõlvemälestusi ning kestvaid väärtusi, mis meie lasteaia nii eriliseks teevad.

Eriti südantsoojendavaks sai asjaolu, et sel korral märkasime veelgi suuremat rolli anda meie lastele.

 

 

 

 

 

 

Lapsed valmistasid nädalaid ette taaskasutatud kätepaberist käsitööpaberit, millest said saali lakke sümbolina ehteks head sõnad.

Samast paberist osaliselt valmistasid lapsed seemnepabereid, mis tähendusrikka kingitusena reedel külaliste kotti rändasid, et siis kusagil taimena uus algus leida.

Lapsed lõikusid igal lõunatunnil puu- ja köögivilju, et teha kingitus tervisekommi näol nii endale kui ka lasteaia külalistele.

Lapsed kaunistasid täpitehnikas tehtud kunstitöödega lasteaia saali, tähistamaks koosloome vajalikkust ja olulisust eluilu ja ilusa elu märkamiseks.

 

Lapsed dekoreerisid lasteaia töötajate portreede ja lasteaia majade joonistamisega lasteaia üldruumid.

Lapsed külvasid nädalaid varem herneid, et haljad võrsed saaksid rõõmustada ja kaunistada lasteaeda kogu juubelinädala vältel.

Joonas ja Albert modereerisid reedest kutsetega pidu, millest võtsid osad väga tähtsad tegelased (linnapea, Haridusameti esindus, Kesklinna vanem, lasteaia koostööpartnerid jne) ja said suure tunnustuse osaliseks.

Lapsed avaldasid oma säravaid mõtteid ja innovaatilisi lahendusi lasteaia sünnipäevaks loodud lühifilmis. 

Lisaks ilmestasid kõiki päevi eheda emotsiooni, laulu, tantsu, naeru ja värskete ideede/mõtetega; olid valmis igal ajahetkel meid, täiskasvanuid, aitama, toetama, nõustama; vahendasid koju lasteaia uudiseid sünnipäevanädalast ja lõid “koostöösilla” kodu ja lasteaia vahele ehk tagasid iga peo ja tähistamise õnnestumise.

Ja seda kõike meie suurepärase personali peaaegu et märkamatul suunamisel, kes koos lastega loovadki meie tänase Rõõmutarekese – koha, kus saavad kokku imelised inimesed, muinasjutulised seiklused, julged unistused, kasvamise võlu ja hetke ehedus – rõõm koos kasvamisest!

Aitäh ja pai kogu Rõõmutarekese perele!

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.