Luulepäev Luulega

Algus / Teated / Luulepäev Luulega
Luulepäev Luulega

Juba aastaid peetava luulepäev Luulega LUGU:

Aastaid, aastaid korraldati Tallinnas üht erilist konkurssi, mille nimi oli  “Emakeele kaunis kõla”. Konkursi eesmärgiks oli väärtustada kodumaise lasteluule teadlikku jõudmist lasteni ning äratada huvi sõnalise eneseväljenduse vastu nii, et see kestaks.

Lasteluule helge sõnum, maagiline hingestatus ja lihtsus paitas, tegi nalja ja pani mõtlema. See konkurss oli oodatud ja märgiline, meie Vabariigi sünnipäeva aegu, emakeelt väärtustav.

Nii ka Rõõmutarekese suure ja väikeste jaoks, meie oma luulepäev Luulega, alati 14.veebruaril, käsikäes sõbrapäevaga.

Aga siis sai konkurss otsa ja rohkem ülelinnalist konkurssi ei  korraldatud. See teadmine muidugi meie jaoks midagi ei muutnud, sest ikka tuli 14.veebruaril tädi Luule (ei tea juba mitmendat korda), kes luges esmalt ise armastatud Leelo Tungla luuletuse “Maasikamuusika” ja toetas/julgustas väikeseid etlejaid luuletustes olevat suurt sõnumit edastama.

Aitäh, kallid lapsed, pered, õpetajad, et hoiate lasteluulet südames ja aitate igal lapsel leida talle sobiva luuletuse.

Sel korral oli lisaks lasteaia töötajatele žüriis ka armastatud kirjanik Liis Sein, kes lahkesti mõned oma raamatud lastele kingituseks tõi.

Aitäh!

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.