Lumest lumele

Algus / Teated / Lumest lumele
Lumest lumele

Häirekeskus korraldas taas lastele suunatud konkurssi „Lumest lumele“, mille eesmärk on tõsta teadlikkust hädaabinumbrist 112. Rõõmutarekese Lasteaiast osalesid konkursil “Lumest lumele” Sipsikud, Lõvisüdamed ja Naerupallid.

Lõvisüdamete rühmas vaadati eelnevalt lastega õppematerjali Häirekeskuse lehelt, kus on tegelased Mis? ja Kus?. Harjutati häirekeskusesse kõne tegemist ja kordati üle tähtis number – 112. Konkursi jaoks kujutati numbrit 112 laga astest. Et lapsed oleksid numbrite kujuga pildistati lasteaia teise korruse aknast. Lapsed olid tulemusega väga rahul ja tahtsid pildi konkursile saata.

 

Sipsikutel õnnestus siiski leida õuealalt kübeke lund ning numbri 112 kujutamisel kasutati käepäraseid vahendeid.

Kuigi Eestit kattis pikalt kaunis lumevaip sulatas ootamatult saabunud suur sula kiirelt õuealal oleva lume. Nii ei olnud hädaabinumbri 112 kujutamiseks kusagilt piisavalt pärislund enam võtta. Naerupallid lasid loovusel lennata ja leidsid teise lähenemise – tuldi mõttele ise lund teha.

Sooda ja habemeajamisvahu kokku segamisel saadi krudisev lumi, mis küll hästi kokku ei hakanud … suure külmaga hakkab ju pärislumigi krudisema ning ka sellest ei saa “lumekujusid” teha. Nii said lapsed lumele hädaabinumbrit 112 kas sõrmega joonistada või kujutada lund kokku kuhjates.

Mätsides aga kokku jahu, soola ja leige vee saime lume, millest andis edukalt vormida hädaabinumbrit 112.

Viimasena ja enim elevust tekitas lörtsi lume valmistamine – valasime puhtale mähkmele vett sinna kohta, kuhu beebi tavaliselt pissib. Valasime nii palju, et käe all oli tunda, kuidas selle sisu paisub. Ju kui see sisu enam ei paisunud lõikasime mähkme pealmise kihi katki ja tõstsime kogu märja massi mähkmest kaussi. Kausis oli lörtsise lumega mõnus solberdada – käte ja sõrmedega vallikraave kaevates sai kujutatud hädaabinumber 112 üsna efektne. LUSTIGA TEHTUD lumi pakus lastele mitmeks päevaks nii mängulusti kui võimalust lõbusalt kinnistada hädaabinumbrit 112.

Rõõm õppimisest läbi mängu!

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.