Liikujad võidavad – spordinädal Rõõmutarekeses

Algus / Teated / Liikujad võidavad – spordinädal Rõõmutarekeses
Liikujad võidavad – spordinädal Rõõmutarekeses

Üleeuroopalisel spordinädalal ootas väikeseid rõõmutarelasi iga päev üks sportik tegevus.

Mürakarude rühma lapsed ja õpetajad planeerisid Juustuväljakule spordinädala tegevuseks kaugushüppe. Esmalt tutvuti teooriaga, misjärel said lapsed kõike praktikas rakendada. Kolmanda katse järel sai näha nii mõndagi hästi sooritatud hüpet. Lapsed õppisid oma kogemusest, et tähtis on tõukamine, siis saad kaugele hüpata. Samuti peab kiirelt jooksma, et hoogu võtta ning maanduma kahe jala peale püsti, muidu mõõdetakse pepu või käte järgi.

Krattide rühm valmistas ette Autoväljakule slaalomrajal teatejooksu.

 

Päeval, mil rühmade koduväljakuks oli Tantsuplats, said lapsed tutvuda Lõvisüdamete rühma poolt kujundatud ja üles pandud seiklusraja kodukorraga ning panna end tuttuuel madalseiklusrajal proovile.

 

 

Naerupallide rühma koolieelikutest poisid kavandasid  lipuväljakule noorematele lastele mõeldud tähelepanumängu (kõnd, jooks, hüpaksamm, liiklusmärgid: käigu keeld, jalgtee, jalgrattasõidu keeld). Ühel ja kahel jalal hüppamist harjutati keksumängus ning rammu katsuti köieveos.

Vanematel lastel aga tuli läbida Naerupallide väljakule üles pandud takistusrada (koosjalu hüpped üle takistuste, pingi või rõngastesse, pallivisked sõbrale või autorehvi, redelil ronimine ja rippumine, kükid, köievedu, lõpuosas rahustav mäng liivaga).

Õuesõppe klassi olid Sipsikud mõelnud lasteaiakaaslastele mitmeid tegevusi: jooksumängu “Ehitajad ja lammutajad” (vastupidavus); palli- ja sõnamängu “Täidan, täidan laeva”, teatejooksu ümber maja ning pallivisked läbi rõnga.

Vaadates tagasi lõppevale spordinädalale sai iga laps välja tuua, mis väljakule planeeritud sportlik tegevus talle enim meeldis ja miks:

 • Meeldis liigutada, pallimäng. Ronisin. Jalutasin.
 • Me jooksime – ehitasime ja lammutasime.
 • Tegime ümbermajajooksu, siis tegime harjutusi. Seiklusrajal kõik ronisid. Kes ei oska, ei pea ronimst tegema. Tegime palliviset. Sa pead hüppama üle rõnga kasti sisse.
 • Mulle meeldis kaugushüpe, takistusrada, laevamäng, ümbermajajooks.
 • Mulle meeldis minu enda tehtud rada, sest see oli ise kujundatud. Uus seiklusrada, sest seal saab isaga käia. Kaugushüpe, sellepärast et sellega saad treenida jalalihaseid.
 • Mulle meeldis see kaugushüpe, sest seal sai palju hüpata.
 • Mulle meeldis seiklusrada ja õuesõppeklassi tegevused, sest seal sai palli visata.
 • Mulle meeldis kaugushüpe, sest seal sai jalgu treenida. Õuesõppeklass, sest seal tegime palliviset hästi kaua. Seiklusrada, sest seal sai nii mitu korda seda teha kui sa õues olid.
 • Meeldis joosta teatepulgaga.
 • Kaugushüpe, sest seal sai joosta ja ma sain kaugele hüpata. Viimane hüpe oli kõige pikem hüpe.
 • Meeldis palli loopida, sest see oli tore.

Rõõm liikumisest!

See artikkel on avaldatud rubriigis Teated. Lisa lemmikutesse kasutades püsilinki.